შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან  ციხელაშვილი გაეროს მუდმივ კოორდინატორს საქართველოში საბინე მახლის  შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა გამყოფი ხაზისპირა სოფელ გუგუტიანთკარში შექმნილი ვითარება იყო. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს გააცნო სოფელში ბოლო კვირების განმავლობაში მიმდინარე უკანონო მავთულხლართების გავლების პროცესი. ისაუბრეს იმ გამოწვევებზე, რომლებიც ამ ყველაფრის შედეგად ადგილობრივ მოსახლეობას ექმნება.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს ახალუბნიდან გატაცებული რვა ახალგაზრდის შესახებაც მიაწოდა ინფორმაცია. ისაუბრა იმ სირთულეებზე, რომელთაც გამყოფი ხაზების პირას მცხოვრები მოსახლეობა ყოველდღიურ ცხოვრებაში აწყდება.
სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად მიმოიხილა სახელმწიფოს მიერ გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯები, რომლებიც გამყოფ ხაზებთან მდებარე სოფლების განვითარებისა და მოსახლეობის დახმარებისაკენაა მიმართული. საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს მთავრობის შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკას.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს სამშვიდობო პროცესში გაეროს მიერ შეტანილი წვლილისათვის მადლობა გადაუხადა. მხარეებმა  ამ მიმართულებით ჩართულობის გაძლიერებისა და შემდგომი თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с постоянным координатором ООН в Грузии Сабине Махл. Основной темой встречи была сложившаяся ситуация в селе Гугутианкари.
Государственный министр ознакомила гостью с незаконным процессом проведения колючей проволоки в селе за последние недели. На встрече обсудили вызовы, с которыми сталкивается местное население в результате этого процесса. Кетеван Цихелашвили также проинформировала гостью о похищенных из села Ахалубани восьми молодых людях.
Государственный министр Грузии говорила о трудностях, с которыми ежедневно сталкивается население, проживающее вдоль разделительных линий.
На встрече Кетеван Цихелашвили детально обсудила предпринимаемые и запланированные государством шаги, направленные на развитие сёл и оказание помощи населению, проживающему вдоль разделительной линии. В ходе беседы также говорили о политике примирения и вовлечения правительства Грузии. Кетеван Цихелашвили поблагодарила гостью за вклад ООН в мирный процесс.