შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან  ციხელაშვილი გაეროს მუდმივ კოორდინატორს საქართველოში საბინე მახლის  შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა გამყოფი ხაზისპირა სოფელ გუგუტიანთკარში შექმნილი ვითარება იყო. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს გააცნო სოფელში ბოლო კვირების განმავლობაში მიმდინარე უკანონო მავთულხლართების გავლების პროცესი. ისაუბრეს იმ გამოწვევებზე, რომლებიც ამ ყველაფრის შედეგად ადგილობრივ მოსახლეობას ექმნება.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს ახალუბნიდან გატაცებული რვა ახალგაზრდის შესახებაც მიაწოდა ინფორმაცია. ისაუბრა იმ სირთულეებზე, რომელთაც გამყოფი ხაზების პირას მცხოვრები მოსახლეობა ყოველდღიურ ცხოვრებაში აწყდება.
სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად მიმოიხილა სახელმწიფოს მიერ გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯები, რომლებიც გამყოფ ხაზებთან მდებარე სოფლების განვითარებისა და მოსახლეობის დახმარებისაკენაა მიმართული. საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს მთავრობის შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკას.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს სამშვიდობო პროცესში გაეროს მიერ შეტანილი წვლილისათვის მადლობა გადაუხადა. მხარეებმა  ამ მიმართულებით ჩართულობის გაძლიერებისა და შემდგომი თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს.

State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with UN Resident Coordinator in Georgia Sabine Machl.
The main topic of the meeting was the situation in the village of Gugutiantkari. The State Minister briefed the guest on the process of building illegal wires in the village in recent weeks. They discussed the challenges that the local population will face as a result of all this.
Ketevan Tsikhelashvili informed the guest about eight young people kidnapped from the village of Akhalubani. She talked about the difficulties that the people living along the dividing lines face in their daily lives.
The State Minister in details spoke about the steps taken and planned by the State which are aimed on the development of villages along the dividing lines and assistance to the population. The conversation also touched upon the Georgian government's policy of reconciliation and engagement.
Ketevan Tsikhelashvili thanked the guest for the UN contribution to the peace process. The parties also discussed the prospects of strengthening engagement and further cooperation in this area.