შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის ელჩს საქართველოში კარლ ჰარცელს შეხვდა.
შეხვედრაზე, პირველ რიგში, სოფელ გუგუტიანთკარში ამ დროისათვის არსებული ვითარება განიხილეს. სახელმწიფო მინისტრმა ელჩს ბოლო პერიოდში განვითარებულ მოვლენებზე ინფორმაცია მიაწოდა და უკანონო ე.წ. ბორდერიზაციის პროცესის შედეგებზე გაამახვილა ყურადღება.
მხარეებმა აგრეთვე მიმოიხილეს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკა, მისი განხორციელების მიმდინარეობა და შედეგები. სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა ნაბიჯებზე, რომელთაც საქართველოს ხელისუფლება კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარებისთვის და კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერისათვის დგამს.
სახელმწიფო მინისტრმა ელჩს ევროკავშირის მხრიდან გაწეული ძალისხმევისათვის მადლობა გადაუხადა. ხაზი გაესვა ევროკავშირის, როგორც ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი აქტორის ჩართულობისა და მხარდაჭერის როლს კონფლიქტის მოგვარების პროცესში.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с послом ЕС в Грузии Карлом Харцелем.
На встрече, в первую очередь, обсудили существующую ситуацию в селе Гугутианткари. Государственный министр проинформировала посла о последних событиях и обратила внимание на результаты процесса т. н. незаконной бордеризации. Стороны также обсудили мирную политику Правительства Грузии, процесс ее реализации и результаты.
Государственный министр детально рассмотрела шаги, предпринятые Правительством Грузии для мирного урегулирования конфликта и оказания поддержки населению, пострадавшему от конфликта. Кетеван Цихелашвили поблагодарила посла за усилия, предпринятые со стороны ЕС.
На встрече была подчеркнута роль участия и поддержки ЕС как одного из важнейших акторов в процессе урегулирования конфликта.