„მშვიდობის ფონდი უკეთესი მომავლისთვის“ სამეთვალყურეო საბჭოს პირველი სხდომა გაიმართა. ფონდი სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში გათვალისწინებული ფინანსური ინსტრუმენტია. იგი ინიციატივის მიზნებს, მშვიდობის მშენებლობას, თანამშრომლობასა და მოსახლეობის მდგომარეობის გაუმჯობესებას მოემსახურება. დამატებით ხელს შეუწყობს ინდივიდუალური და პარტნიორული ბიზნეს პროექტების განხორციელებას გამყოფი ხაზების გასწვრივ.
ფონდი 12 აგვისტოს დაფუძნდა და მისი დამფუძნებლები, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატთან ერთად, საპარტნიორო ფონდი და საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატა არიან.
სამეთვალყურეო საბჭოს პირველ სხდომაზე განისაზღვრა ფონდის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები და სამომავლოდ გადასადგმელი ნაბიჯები, რათა ფონდი ეფექტიან საქმიანობას უახლოეს მომავალში შეუდგეს.

Состоялось первое заседание наблюдательного совета «Фонда мира за лучшее будущее». Данный фонд является финансовым инструментом в рамках мирной инициативы «Шаг к лучшему будущему». Он будет служить целям инициативы, укреплению мира, сотрудничеству и улучшению положения населения. Дополнительно будет способствовать реализации индивидуальных и партнерских бизнес-проектов вдоль разделительных линий.
Фонд был основан 12 августа, а его учредителями являются Фонд партнерства и Торгово-промышленная палата Грузии, а также Аппарат Госминистра по вопросам примирения и гражданского равноправия
На первом заседании Наблюдательного совета были определены основные направления деятельности фонда и шаги, которые необходимо предпринять для запуска деятельности фонда в ближайшем будущем.