„მშვიდობის ფონდი უკეთესი მომავლისთვის“ სამეთვალყურეო საბჭოს პირველი სხდომა გაიმართა. ფონდი სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში გათვალისწინებული ფინანსური ინსტრუმენტია. იგი ინიციატივის მიზნებს, მშვიდობის მშენებლობას, თანამშრომლობასა და მოსახლეობის მდგომარეობის გაუმჯობესებას მოემსახურება. დამატებით ხელს შეუწყობს ინდივიდუალური და პარტნიორული ბიზნეს პროექტების განხორციელებას გამყოფი ხაზების გასწვრივ.
ფონდი 12 აგვისტოს დაფუძნდა და მისი დამფუძნებლები, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატთან ერთად, საპარტნიორო ფონდი და საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატა არიან.
სამეთვალყურეო საბჭოს პირველ სხდომაზე განისაზღვრა ფონდის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები და სამომავლოდ გადასადგმელი ნაბიჯები, რათა ფონდი ეფექტიან საქმიანობას უახლოეს მომავალში შეუდგეს.

The first meeting of the supervisory board of the „Peace Fund for a Better Future“ was held. The fund is a financial instrument under the peace initiative “A Step to a Better Future”. It will serve the goals of the initiative, building peace, cooperation and improving the situation of the population. In addition, it will facilitate the implementation of individual and partnership business projects along the dividing lines.
The foundation was founded on August 12 and its founders are the Partnership Fund and the Georgian Chamber of Commerce and Industry together with the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality.
At the first meeting of the Supervisory Board, the fundamentals of the fund's activities and steps to be taken in order to launch the fund's activities in the near future were defined.