შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ვიზიტად მყოფ ფრანგ სენატორებს, საფრანგეთი-კავკასიის მეგობრობის ჯგუფის წევრებს შეხვდა.
ოკუპაცია და მისით გამოწვეული შედეგები შეხვედრაზე განხილვის მთავარი თემა იყო. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში არსებული სიტუაციის შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა. მიმოიხილა ადგილობრივი მოსახლეობის პრობლემები და საჭიროებები.
შეხვედრაზე გამყოფ ხაზებთან მცხოვრები მოსახლეობის სირთულეებზეც ისაუბრეს, რომელთაც მათ მავთულხლართების პირისპირ ცხოვრება უქმნის.
მოგვიანებით ქეთევან ციხელაშვილმა სენატორებთან საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკა და ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განიხილა. აღნიშნა მისი მნიშვნელობა და სარგებელი, რომელსაც ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა ინიციატივის სრული ამოქმედების შემდეგ მიიღებს.
შეხვედრის დასასრულს საფრანგეთი-კავკასიის მეგობრობის ჯგუფის წევრებმა საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ მხარდაჭერა გამოხატეს. დაისახა სამომავლო გეგმები.

State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with French Senators, members of the France-Caucasus Friendship Group visiting Georgia.
Occupation and its consequences were the main topic of discussion at the meeting. The State Minister informed the guests about the situation in Abkhazia and Tskhinvali region, talked about the problems and needs of the local population.
At the meeting they also talked about the difficulties of the population living along the dividing lines.
Later, Ketevan Tsikhelashvili discussed with the senators the Georgian Government's peace policy and initiative "A Step to a Better Future". She noted the importance and benefits that the residents of the occupied territories and along the dividing lines will receive after the implementation of this initiative.
At the end of the meeting, the members of the France-Caucasus Friendship Group expressed their support for Georgia's peace policy. Future plans were outlined.