„ვაჟა გაფრინდაშვილის საკითხის პოლიტიზირება, ან გადაუმოწმებელი ინფორმაციის გავრცელება დაუშვებელია”
“ცხადია ვერც ადვოკატით, ან რაიმე სხვა ფორმით ჩვენ არ და ვერ შევალთ ე.წ. სამართლებრივ პროცესებში. ამაზე საუბარი არ მიდის და არც შეიძლება იყოს”, - ეს განცხადება სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა უკანონოდ დაკავებული ვაჟა გაფრინდაშვილისათვის ადვოკატის აყვანასთან დაკავშირებით დასმული კითხვის საპასუხოდ გააკეთა.
მისივე თქმით, სახელმწიფოს  მუშაობა და მთელი პროცესი მიმართულია იქითკენ, რომ ვაჟა გაფრინდაშვილი უპირობოდ გათავისუფლდეს.
„ოჯახს მეორედ შევხვდი, ძალიან ხანგრძლივი საუბარი გვქონდა და მათ დეტალურად გავაცანი რა არხებით და რა ფორმებით მიდის მუშაობა, რა ინფორმაციას ვფლობთ ამ ეტაპზე.
„სწორედ ამიტომ გაკეთდა დღეს პრემიერ-მინისტრის მხრიდანაც განცხადება, რომ ამ საკითხთან დაკავშირებით ინფორმაციის გავრცელება და ნებისმიერი მოქმედება, როგორც მედიაში, ისე პოლიტიკური სუბიექტისა თუ სხვა ნებისმიერი აქტორის მხრიდან, უნდა იყოს ძალიან ფრთხილი და პირველ რიგში, სწორედ ვაჟა გაფრინდაშვილისა და მისი გათავისუფლების ინტერესებიდან გამომდინარე. ყველას მინდა ვთხოვო, რომ ეს გაითვალისწინონ.
„ამ საკითხის პოლიტიზირება, ან გადაუმოწმებელი ინფორმაციის გავრცელება დაუშვებელია, რადგან ძალიან მნიშვნელოვან საკითხზე ვმუშაობთ და ძალიან რთული ფონია. სიახლე არავისთვის არ არის თუ რა რეჟიმთან და როგორ გვიწევს მუშაობა“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

THE POLITICIZATION OF THIS ISSUE OR THE DISSEMINATION OF FALSE INFORMATION IS UNACCEPTABLE
“Obviously neither with a lawyer, nor in any other form, we will not enter the so-called legal processes. There is no talk about it, and it cannot be”, - said the State Minister Ketevan Tsikhelashvili in response to a question on hiring a lawyer for illegally detained Vazha Gaprindashvili.
According to her, the work of the state and the whole process is aimed at Vazha Gaprindashvili being released unconditionally.
“I met my family for the second time, we had a very long conversation and I gave them a detailed overview of the channels and forms of work, what information we have at this stage.
"That is why the Prime Minister made a statement today that the politicization of this issue or the dissemination of false information is unacceptable. First and foremost in the interests of Vazha Gaprindashvili and his release. I would like to ask everyone to take this into consideration.
Because we are working on a very important issue that has a very difficult background. It is not news to anyone what regime and how we work”, - said Ketevan Tsikhelashvili.