გენდერული თანასწორობის, ადრეული ქორწინების, ოჯახში ძალადობისა და სექსუალური შევიწროების საკითხებზე საინფორმაციო შეხვედრა, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან და იურიდიული დახმარების სამსახურთან თანამშრომლობით, ამჯერად მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ სადახლოში გაიმართა.
შეხვედრას ადგილობრივი მოსახლეობა დაესწრო. სახელმწიფო მინისტრის აპარატის, შინაგან საქმეთა სამინსიტროსა და იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლებმა მათ ზემოთჩამოთვლილ თემებზე ინფორმაცია მიაწოდეს. გარდა ამისა, მოსახლეობასთან იმ შესაძლებლობაზეც ისაუბრეს, რომელთაც სახელმწიფო ძალადობით დაზარალებულ ადამიანებს სთავაზობს.
შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკუსია. მონაწილეებმა თითოეულ კითხვაზე ამომწურავი პასუხი მიიღეს.
აღნიშნული საქმიანობა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციისა სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის გენდერული მეინსტრიმინგის პრიორიტეტულ მიმართულებას წარმოადგენს.
ღონისძიება ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის 2018-2020 წლების ეროვნული სამოქმედო გეგმისა და სექსუალური შევიწროების 16 დღიანი გლობალური კამპანიის ფარგლებში ჩატარდა, რომელსაც საქართველო ყოველ წელს უერთდება.

Информационная встреча по вопросам гендерного равенства, ранних браков, бытового насилия и сексуальных домогательств прошла по инициативе Аппарата государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия в сотрудничестве с Министерством внутренних дел и Службой правовой помощи. В этот раз встреча проходила в селе Садахло, Марнеульского района.
На встрече присутствовали местные жители. Представители Аппарата государственного министра, Министерства внутренних дел и Службы правовой помощи предоставили информацию по вышеуказанным темам. Кроме того, они обсудили с населением те возможности, которые предоставляет государство жертвам насилия.
В конце встречи состоялась дискуссия. Участники получили исчерпывающий ответ на каждый вопрос.
Это мероприятие является приоритетным направлением государственной стратегии по гражданскому равноправию и интеграции и гендерного меинстриминга Плана действий на 2015-2020 годы.
Мероприятие состоялось в рамках Национального плана действий по борьбе с насилием в отношении женщин и насилием в семье на 2018–2020 года и 16 дневной глобальной кампании против сексуальных домогательств.