შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური ექიმ ვაჟა გაფრინდაშვილის უკანონო პატიმრობაში დატოვებასთან დაკავშირებით განცხადებას აკეთებს:
“დღევანდელი ფაქტი კიდევ ერთხელ ნათლად წარმოაჩენს ოკუპაციის რეალურ სახეს და იგი ცალსახად მიმართულია დაძაბულობის ესკალაციისკენ.
“ვაჟა გაფრინდაშვილის დაკავების პირველივე წუთებიდან, სახელმწიფო მინისტრის აპარატი, სხვა შესაბამის უწყებებთან ერთად, მაქსიმალურად ჩართულია და ყველა შესაძლო არხს, მექანიზმსა და ტრიბუნას იყენებს, რათა საბოლოო შედეგს - ვაჟა გაფრინდაშვილის უკანონო პატიმრობიდან უპირობო გათავისუფლებას მივაღწიოთ.
“რა თქმა უნდა, ძალისხმევა არც ერთი წუთით არ მოდუნდება. სახელმწიფო კვლავაც მაქსიმუმს გააკეთებს და რათა ეს შედეგი რაც შეიძლება მალე დადგეს”, - განაცხადა ლია გიგაურმა.

“Efforts do not slow down for a minute, the state will continue to do its best for Vazha Gaprindashvili’s release from prison”
20 December 2019
Lia Gigauri, Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality has made a statement regarding the Tskhinvali the so-called court decision to leave doctor Vazha Gaprindashvili in prison.
"Today’s decision once again clearly demonstrates the real face of occupation and is clearly aimed at escalating tensions.
From the very first minutes of Vazha Gaprindashvili's detention, the State Minister's Office, along with other relevant agencies, is maximally involved and uses all possible channels, mechanisms to achieve the ultimate result - the unconditional release of Vazha Gaprindashvili.
Of course, the state will continue to do its utmost to get this result as soon as possible”, - said Lia Gigauri.