შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში იტალიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს ენრიკო ვალვოს შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე ქეთევან ციხელაშვილმა ელჩს გააცნო სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები.
მინისტრმა ელჩს ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარების შესახებ. ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმართან ახალგორის მიმართულებით ე.წ. გამშვები პუნქტის ჩაკეტვაზე გაამახვილა ყურადღება, რაც მისი თქმით არა მხოლოდ ახალგორის არამედ მთლიანად ოკუპირებულ რეგიონში მცხოვრებ მოსახლეობას იზოლაციაში ამყოფებს.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საერთაშორისო პარტნიორების ძალისხმევის მნიშვნელობას აღნიშნული საკითხების დროულად მოგვარების საქმეში.
სახელმწიფო მინისტრმა ენრიკო ვალვოს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ და მისი განხორციელების პროცესი გააცნო.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Италии в Грузии Энрико Валво.
На ознакомительной встрече Кетеван Цихелашвили проинформировала посла об основных направлениях деятельности Аппарата государственного министра.
Министр ознакомила посла с текущей ситуацией на оккупированных территориях Грузии. Кетеван Цихелашвили сосредоточила внимание на закрытии контрольно-пропускного пункта в направлении Ахалгори, что по ее словам, изолирует не только население Ахалгори, но и весь оккупированный регион.
На встрече была подчеркнута важность усилий международных партнеров по своевременному решению этих вопросов.
Государственный министр предоставила подробную информацию о мирной инициативе Грузии «Шаг к лучшему будущему» и процессе её реализации.