შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში იტალიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს ენრიკო ვალვოს შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე ქეთევან ციხელაშვილმა ელჩს გააცნო სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები.
მინისტრმა ელჩს ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარების შესახებ. ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმართან ახალგორის მიმართულებით ე.წ. გამშვები პუნქტის ჩაკეტვაზე გაამახვილა ყურადღება, რაც მისი თქმით არა მხოლოდ ახალგორის არამედ მთლიანად ოკუპირებულ რეგიონში მცხოვრებ მოსახლეობას იზოლაციაში ამყოფებს.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საერთაშორისო პარტნიორების ძალისხმევის მნიშვნელობას აღნიშნული საკითხების დროულად მოგვარების საქმეში.
სახელმწიფო მინისტრმა ენრიკო ვალვოს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ და მისი განხორციელების პროცესი გააცნო.

State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to Georgia Enrico Valvo.
At the introductory meeting, Ketevan Tsikhelashvili briefed the Ambassador on the main directions of the State Minister’s activities.
The Minister briefed the Ambassador on the current situation in the occupied territories of Georgia. Ketevan Tsikhelashvili focused on the closure of the so-called checkpoint in Akhalgori direction, which isolates not only the population of Akhalgori but also the whole occupied region.
During the meeting the importance of the efforts of international partners in resolving these issues in a timely manner was emphasized.
State Minister provided Enrico Valvo with detailed information on Georgia’s peace initiative “A Step to a Better Future” and introduced its implementation process.