შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებებში ეუთოს წარმომადგენელს რუდოლფ მიხალკას და ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის მოქმედ ხელმძღვანელს ქეით ფერონს შეხვდა.
ეუთოს თავმჯდომარის სპეციალური წარმომადგენელი სამხრეთ კავკასიაში და სახელმწიფო მინისტრი შეხვედრის დროს რამდენიმე მნიშვნელოვან და აქტუალურ თემას შეეხნენ, მათ შორის ჟენევის დისკუსიების დღის წესრიგში არსებულ საკითხებს. შეხვედრაზე ახალგორის ე.წ. გადასასვლელი პუნქტის ჩაკეტვის შედეგად გამოწვეულ ჰუმანიტარულ კრიზისსა და ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტებზე გამახვილდა ყურადღება.
სახელმწიფო მინისტრის მხრიდან ხაზი გაესვა, ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის განსაკუთრებულ როლს ადგილზე მშვიდობისა და სტაბილურობის შენარჩუნებისთვი

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась с Рудольфом Михалкай, представителем ОБСЕ на Женевских международных дискуссиях и Кейт Феррон, главой Миссии Наблюдателей ЕС.
В ходе встречи Специальный представитель председателя ОБСЕ по Южному Кавказу и Государственный министр обсудили ряд важных и актуальных вопросов, в том числе вопросы повестки дня Женевских дискуссий. На встрече обсуждались вопросы гуманитарного кризиса, вызванные закрытием контрольно-пропускного пункта в Ахалгори и нарушения прав человека на оккупированных территориях.
Государственный министр подчеркнула особую роль Миссии Наблюдателей ЕС в поддержании мира и стабильности.