ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ისრაელის სრულუფლებიან ელჩს რან გიდორს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში ისრაელის სრულუფლებიან ელჩს რან გიდორს შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის მიმართულებები გააცნო, როგორც კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების და შერიგების კუთხით, ასევე სამოქალაქო ინტეგრაციის პოლიტიკის მიმართულებით.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს ოკუპირებულ ტერიტორიებთან დაკავშირებით მიმდინარე პროცესების და ადგილზე ჰუმანიტარული ვითარების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. ესაუბრა გამყოფ ხაზებთან მცხოვრები მოსახლეობის გამოწვევებზე და იმ პრობლემებზე, რომელთან გამკლავებაც ადამიანებს ყოველდღიურ რეჟიმში უხდებათ. ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე ისაუბრა საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ.“ მინისტრმა სტუმარს მიაწოდა ინფორმაცია ინიციატივის განხორციელების მიზნით გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯების შესახებ.
ასევე საუბარი შეეხო იმ სახელმწიფო სტრატეგიულ მიმართულებებს, რომელიც სამოქალაქო ინტეგრაციის კუთხით გვაქვს.
შეხვედრაზე ისაუბრეს საქართველოსა და ისრაელს შორის არსებულ მეგობრულ ურთიერთობასა და თანამშრომლობაზე. ხაზი გაესვა ქართველი და ებრაელი ხალხის მრავალსაუკონოვან მეგობრობას, რითაც საქართველო ამაყობს.
საუბრის ბოლოს, მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობისთვის მზადყოფნა გამოთქვეს. ხაზი გაესვა კავშირების მეტად გაღრმავების მნიშვნელობას.

Кетеван Цихелашвили встретилась с Полномочным Послом Израиля в Грузии Раном Гидором
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась с Полномочным Послом Израиля в Грузии Раном Гидором. Встреча носила ознакомительный характер.
Кетеван Цихелашвили ознакомила гостя с деятельностью Аппарата  государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия в среде мирного разрешения конфликта и политики по гражданской интеграции.
Государственный министр проинформировала гостя о происходящих процессах на оккупированных территориях и о гуманитарной ситуации на местах. Говорила о проблемах населения, проживающего вдоль разделительной линии, с которыми они сталкиваются ежедневно. Кетеван Цихелашвили также рассказала о мирной инициативе правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему», о предпринятых и планируемых шагах по реализации инициативы.
Были рассмотрены стратегические направления в плане гражданской интеграции.
На встрече обсуждались дружеские отношения и сотрудничество между Грузией и Израилем. Была подчеркнута многовековая дружба грузинского и еврейского народов, чем так гордится Грузия.
В конце беседы стороны выразили готовность к дальнейшему сотрудничеству. Была подчеркнута важность углубления отношений.