ლია გიგაური საქართველოში საფრანგეთის ელჩთან დიეგო კოლასთან ერთად სოფელ რუხში იმყოფებოდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელი ლია გიგაური საქართველოში საფრანგეთის ელჩთან დიეგო კოლასთან ერთად სოფელ რუხში იმყოფებოდა.
ლია გიგაურმა დიპლომატთან და სახელმწიფო რწმუნებულთან ალექსანდრე მოწერელიასთან ერთად გამყოფ ხაზთან მცხოვრები შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვები მოინახულა და მათ ტკბილეულთან და საჩუქრებთან ერთად, პირველადი საჭიროების ნივთებისა და საკვები პროდუქტების კალათები გადასცა. გამყოფ ხაზებთან მცხოვრები მოსახლეობის დახმარების აქცია მთავრობის ადმინისტრაციისა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებითა და საფრანგეთის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა.
საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაცია და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატი აგრძელებს COVID-19-ით გამოწვეული კრიზისის შედეგების შესამსუბუქებლად მოქალაქეების სოციალურ-ეკონომიკური მხარდაჭერას როგორც ცენტრალურ, ასევე ადგილობრივ დონეებზე. საქართველოს ხელისუფლება COVID-19-ით გამოწვეული კრიზისისას, მოწყვლადი ჯგუფების სოციალური საჭიროებების იდენტიფიცირების, პროგრამების შემუშავების და გამოწვევების აღმოფხვრის მიზნით, ადგილობრივ არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან აქტიურად თანამშრომლობს.
დიეგო კოლასი:
"მოხარული ვარ, რომ დღეს აქ ვიმყოფები. საფრანგეთის ხელისუფლება კოვიდის კრიზისის პერიოდში სოციალურ-ეკონომიკურ მხარდაჭერას უცხადებს საქართველოს ხელისუფლებასა და საზოგადოებას, მათ შორის მოწყვლად ჯგუფებს, რადგან ეს კრიზისი განსაკუთრებით რთულად სწორედ ამ ადამიანებზე აისახება. აქედან გამომდინარე ჩვენთვის მნიშვნელოვანია მათი მხარდაჭერა"

Лиа Гигаури находилась в селе Рухи вместе с послом Франции в Грузии Диего Колой
Исполняющая обязанности государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лиа Гигаури находилась в селе Рухи вместе с послом Франции в Грузии Диего Колой.
Лиа Гигаури вместе с дипломатом и губернатором Александром Моцерелия посетила детей с ограниченными возможностями, которые проживают вдоль разделительной линии и передала им корзины с предметами первой необходимости и продуктами питания, а также сладости и подарки. Акция была организована Администрацией Правительства Грузии и Аппаратом государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия при финансовой поддержке посольства Франции.
Администрация правительства Грузии и Аппарат государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия продолжают оказывать социально-экономическую поддержку гражданам как на центральном, так и на местном уровнях для смягчения последствий кризиса COVID-19. Во время кризиса, вызванного COVID-19, правительство Грузии активно сотрудничает с местными неправительственными и международными организациями для выявления социальных потребностей уязвимых групп, разработки программ и устранения проблем.
Диего Колас:
«Я рад находиться здесь сегодня. Правительство Франции оказывает социально-экономическую поддержку правительству и обществу Грузии, включая уязвимые группы поскольку этим людям особенно трудно во время кризиса,  вызванного коронавирусом. Поэтому, нам важно поддерживать их».