თამარ ქოჩორაძემ ორგანიზაციის „მოძრაობა შიმშილის წინააღმდეგ“ (AAH) სამხრეთ კავკასიის რეგიონალურ დირექტორ მარსელა მაქსფილდთან ონლაინ ვიდეო შეხვედრა გამართა
1 ივლისი 2020
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის პოლიტიკის ანალიზის, დაგეგმვისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსმა თამარ ქოჩორაძემ ორგანიზაციის „მოძრაობა შიმშილის წინააღმდეგ“ (AAH) სამხრეთ კავკასიის რეგიონალურ დირექტორ მარსელა მაქსფილდთან ონლაინ ვიდეო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ოკუპირებული აფხაზეთის რეგიონში საერთაშორისო ორგანიზაციის მცენარეთა დაცვისა და მავნებლებთან ბრძოლის მიმდინარე პროექტები, ასევე სამომავლო გეგმები და ინიციატივები განიხილეს. განსაკუთრებული აქცენტი გაკეთდა რეგიონში აზიური ფაროსანას საწინააღმდეგო პრევენციულ და დაცვით ღონისძიებებზე.
საუბრისას დეტალურად განიხილეს ამ მიმართულებით არსებული ვითარება, მიმდინარე აქტივობები და ჩართულობის საჭიროებები. საუბარი ასევე შეეხო აფხაზეთის რეგიონში სხვა მავნებლებთან ბრძოლის საკითხს, რათა ადგილობრივ ფერმერებსა და მოსახლეობას დროულად გაეწიოს დახმარება და მნიშვნელოვანი ზიანი არ მიადგეს მოსავლის აღების პროცესს.
შეხვედრის ბოლოს თამარ ქოჩორაძემ მარსელა მაქსფილდს თანამშრომლობისა და გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა. მხარეები მჭიდრო თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ.

Tamar Kochoradze holds online video meeting with Marcela Maxfield, South Caucasus Regional Director of the Action Against Hunger (AAH)
1 July 2020
Tamar Kochoradze, the Head of Department for Policy Analysis, Planning and International Relations of the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality, held an online video meeting with Marcela Maxfield, South Caucasus Regional Director of the Action Against Hunger (AAH).
At the meeting, the parties discussed the ongoing projects of the International Organization for the Protection of Plants and Pest Control, as well as future plans and initiatives in the occupied Abkhazia region. Particular emphasis was placed on preventive and protective measures against marble bugs.
Besides, the current situation, current activities and needs for involvement in this area were discussed in detail. The conversation also touched upon the issue of combating other pests in the Abkhazian region, in order to provide timely assistance to local farmers and the population and not to cause significant damage to the harvesting process.
At the end of the meeting, Tamar Kochoradze thanked Marcela Maxfield for her cooperation and activities. The parties agreed on close cooperation.