შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა საქართველოში აკრედიტებული საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან დისტანციური შეხვედრა გამართა.
თეა ახვლედიანმა საერთაშორისო პარტნიორებს მადლობა გადაუხადა საქართველოს მტკიცე მხარდაჭერისთვის, რაც განსაკუთრებულ დატვირთვას იძენს კოვიდ-19 პანდემიასთან დაკავშირებული გამოწვევების ფონზე.
შეხვედრაზე მხარეებმა იმსჯელეს აფხაზეთის რეგიონში არსებულ ჰუმანიტარულ მდგომარეობაზე, კერძოდ, პანდემიით გამოწვეულ კრიზისსა და საჭიროებებზე.
თეა ახვლედიანმა ისაუბრა შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის განხორციელების, მათ შორის ადგილობრივი მოსახლეობის დასახმარებლად საქართველოს მთავრობის მიერ გაწეულ ძალისხმევაზე. მან ხაზგასმით აღნიშნა, რომ სამშვიდობო პოლიტიკის ერთ-ერთი მიზანი არის კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის სოციალურ-ეკონომიკური პირობების გაუმჯობესება, ისევე როგორც გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს ნდობის აღდგენა და თანამშრომლობის ხელშეწყობა.
საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა მიმოიხილეს მათ მიერ საქართველოში გაწეული საქმიანობა.
სახელმწიფო მინისტრის მხრიდან ხაზი გაესვა საერთაშორისო ორგანიზაციების მხარდაჭერისა და ჩართულობის გაგრძელების მნიშვნელობას, მათ შორის მშვიდობის მშენებლობის, ომით გაყოფილ მოსახლეობას შორის ნდობის აღდგენის და ადგილზე ჰუმანიტარული დახმარების განხორციელების გზით, რაც მიმართულია ადგილობრივი მოსახლეობის ცხოვრების პირობების გაუმჯობესებისკენ.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Tea Akhvlediani held an online meeting, with the representatives of international organizations.
Tea Akhvlediani expressed gratitude to international partners for the steady support of Georgia that gains particular importance against the challenges stemming from the COVID-19 pandemic.
The parties discussed the humanitarian situation including in Abkhazia region specifically concerning the crisis and needs triggered by the pandemic.
Tea Akhvlediani spoke about the implementation of reconciliation and engagement policy, including the endeavors of the Government of Georgia to assist the local population. She emphasized that one of the main goals of the peace policy is to improve the socio-economic situation of conflict-affected communities as well as to build confidence and foster cooperation across dividing lines.
The representatives of international organizations gave an overview of their activities in Georgia.
The State Minister stressed the importance of continued support and engagement of international organizations, including through peace and confidence building between war-torn communities and humanitarian assistance on the ground that aim at improving the lives of the local population.