შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატი აგრძელებს ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე გასვლითი საინფორმაციო შეხვედრების ჩატარებას
8 აპრილი 2021
ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოებაზე გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციების ეფექტიანი განხორციელების, კონფლიქტის შედეგად დაზარალებული ქალების გაძლიერების და მათი ცნობიერების ამაღლების მიზნით, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატი აგრძელებს ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე გასვლითი საინფორმაციო შეხვედრების ჩატარებას გამყოფი ხაზების სიახლოვეს მცხოვრებ ქალებთან და მათი ოჯახის წევრებთან.
2021 წლის 7 აპრილს, სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით, წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის გამყოფი ხაზის სოფელ ეწერფელდში მორიგი საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის, სახელმწიფო სერვისებისა და უფასო იურიდიული დახმარების საკითხებზე. შეხვედრაზე, რომელსაც 30-მდე მონაწილე ესწრებოდა, განხილული იყო შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჩართულობა და რეაგირება ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის, ასევე არასრულწლოვნის მიერ/მიმართ ძალადობის ფაქტებზე. გარდა ამისა მოსახლეობას მიეწოდა ინფორმაცია სახელმწიფოს მხრიდან ძალადობის მსხვერპლთა დაცვისა და დახმარების შესახებ.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა აღნიშნული შეხვედრა შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან, ასევე სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის, მსხვერპლთა დახმარების სააგენტოსთან, იურიდიული დახმარების სამსახურთან და წალენჯიხის მუნიციპალიტეტთან თანამშრომლობით გამართა

Аппарат госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия продолжает проводить информационные встречи по вопросам насилия в отношении женщин и домашнего насилия
8 April 2021
В целях эффективного выполнения резолюций Совета Безопасности ООН о женщинах, мире и безопасности, повышения осведомленности женщин, пострадавших в результате конфликта, Аппарат госминистра по вопросам примирения и гражданского равноправия продолжает проводить информационные встречи по вопросам насилия в отношении женщин и домашнего насилия с женщинами и их семьями, живущими вблизи разделительных линий.
По инициативе Аппарата в селе Эцерфелд Цаленджихского муниципалитета прошла очередная информационная встреча по указанным вопросам, государственным услугам и бесплатной юридической помощи. На встрече, на которой присутствовало около 30 участников, обсуждалось реагирование Министерства внутренних дел на факты насилия в отношении женщин и домашнего насилия, а также насилия в отношении несовершеннолетних. Кроме того, население было проинформировано о защите и помощи со стороны государства жертвам насилия.
Аппарат госминистра провел встречу в сотрудничестве с МВД, а также Государственным агентством защиты и оказания помощи жертвам торговли людьми, Службой правовой помощи и муниципалитетом Цаленджиха.