შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა საქართველოში გაერო-ს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენლთან რაიმუნდ იელესთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე რაიმუნდ იელემ სახელმწიფო მინისტრს ინფორმაცია მიაწოდა FAO-ს მიმდინარე პროექტებისა და განხორციელებული საქმიანობის თაობაზე, რომელიც კონფლიქტის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერას ისახავს მიზნად.
სახელმწიფო მინისტრმა თავის მხრივ მადლიერება გამოთქვა FAO-ს მიერ საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიაზე განხორციელებული საქმიანობისთვის. ამასთან, თეა ახვლედიანმა ხაზგასმით აღნიშნა საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და პარტნიორების როლი და აქტიური ჩართულობის გაგრძელების მნიშვნელობა ხელოვნურად გაყოფილ საზოგადოებას შორის ნდობის აღდგენისა და ხალხთაშორისი კონტაქტების გაღრმავების ხელშეწყობის მიზნით.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Теа Ахвледиани провела встречу с представителем Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (FAO) в Грузии Раймундом Йеле.
На встрече Раймунд Йеле предоставил госминистру информацию о текущих проектах и реализованных мероприятиях, направленных на поддержку пострадавшего от конфликта населения.
Глава ведомсвта выразила благодарность за деятельность, проводимую FAO на оккупированной территории Грузии. В то же время Теа Ахвледиани подчеркнула роль международных организаций и партнеров в процессе восстановления доверия между искусственно разделенным обществом и углубления контактов между людьми.