შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა კავკასიის მოლაპარაკებების საკითხებში აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის მთავარ მრჩეველთან ლუის ბონოსთან შეხვედრა გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა უცხოელ დიპლომატს მადლობა გადაუხადა აშშ-ის მიერ საერთაშორისოდ აღიარებულ საზღვრებში საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მტკიცე მხარდაჭერისთვის და ხაზი გაუსვა აშშ-ის როლს საქართველოში კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პროცესში.
თეა ახვლედიანმა სახელმწიფო დეპარტამენტის წარმომადგენელს გააცნო შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის, მათ შორის სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ განხორციელების პროცესში მიღწეული პროგრესი და სამომავლო ხედვები, რაც კონფლიქტის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობის სოციალურ-ეკონომიკური პირობების გაუმჯობესებასა და ხელოვნურად გაყოფილ საზოგადოებას შორის საერთო ინტერესებზე დაფუძნებული დიალოგისა და ნდობის აღდგენის გაღრმავებას ისახავს მიზნად.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия провела встречу с главным советником Госдепартамента США по переговорам на Кавказе Луисом Боно.
Теа Ахвледиани поблагодарила иностранного дипломата за твердую позицию США в отношении суверенитета и территориальной целостности Грузии в рамках международно признанных границ и подчеркнула важную роль США в процессе мирного урегулирования конфликта в Грузии.
Госминистр проинформировала представителя Госдепартамента о результатах, достигнутых в процессе реализации политики примирения и вовлеченности, включая мирную инициативу «Шаг к лучшему будущему», которая направлена на улучшение социально-экономических условий затронутого конфликтом населения и углубление диалога на основе общих интересов.