სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის 2021-2030 წლების სახელმწიფო სტრატეგიის 2025-2026 წლების სამოქმედო გეგმის პროექტი
7 თებერვალი 2025
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ხელმძღვანელობითა და კოორდინაციით, სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სამთავრობო კომისიის შესაბამის წევრ  უწყებებთან მჭიდრო თანამშრომლობითა და ადგილობრივი თვითმმართველობების  ჩართულობით შემუშავდა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის 2021-2030 წლების სახელმწიფო სტრატეგიის 2025-2026 წლების სამოქმედო გეგმის პროექტი.
დოკუმენტის მომზადების პროცესის ინკლუზიურობისა და გამჭირვალობის უზრუნველყოფისა და ფართო საზოგადოებისთვის გაზიარების მიზნით, პროექტი განსახილველად წარმოდგენილია სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე: ასევე სოციალურ ქსელში: - .
სამოქმედო გეგმის პროექტთან დაკავშირებით წინადადებებისა და მოსაზრებების წარმოდგენა სახელმწიფო მინისტრის აპარატისთვის შესაძლებელია თანდართული ფორმის მიხედვით არაუგვიანეს მიმდინარე წლის 22 თებერვლისა შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: press@smr.gov.ge;

Проект Плана действий на 2025–2026 годы Государственной стратегии гражданского равноправия и интеграции на 2021–2030 годы
7 February 2025
Под руководством и при координации Аппарата госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия, в тесном сотрудничестве с соответствующими ведомствами Правительственной комиссии по вопросам гражданского равноправия и интеграции и при участии органов местного самоуправления был разработан проект Плана действий на 2025–2026 годы Государственной стратегии гражданского равноправия и интеграции на 2021–2030 годы.
В целях обеспечения инклюзивности и прозрачности процесса подготовки документа, а также доведения его до широкой общественности, проект выносится на обсуждение на официальном сайте Аппарата государственного министра, а также в социальных сетях.
Предложения и замечания по проекту плана действий можно отправить в аппарат государственного министра в соответствии с прилагаемой формой не позднее 22 февраля текущего года по электронному адресу: press@smr.gov.ge