ტოლერანტობის დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“ გრძელდება
გრძელდება ტოლერანტობის დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“. კონკურსი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით მიმდინარეობს. ფოტონამუშევარი უნდა ასახავდეს საქართველოში სხვადასხვა ეთნიკური, რელიგიური ჯგუფის ცხოვრებას, ყოველდღიურობას, ტრადიციებს, თანაცხოვრებას. ფოტოს მოცულობა არ უნდა აღემატებოდეს 10 მეგაბაიტს.
თითოეული კონკურსანტისგან შესაძლებელია 2 ფოტოს მიღება. კონკურსში მონაწილეობისთვის ფოტოების გამოგზავნის ბოლო ვადაა 6 ნოემბერი. გამოვლინდება 3 გამარჯვებული, მათგან ერთი აპარატის Facebook გვერდზე დაფიქსირებული მოწონებების საშუალებით, ორს კი კომპეტენტური ჟიური გამოავლენს. გამარჯვებულებს გადაეცემათ პრიზები. ასევე, მოეწყობა 13 საუკეთესო ფოტოს გამოფენა და ამავე ფოტოების გამოყენებით დაიბეჭდება 2016 წლის სამაგიდო კალენდრები.

Photo Competition “Diversity of Our Country” Dedicated to to the International Day for Tolerance Continues
21 October 2015
The photo competition “Diversity of our Country,” dedicated to the International Day for Tolerance continues. The competition runs under the arrangement of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality. Photos should reflect everyday lives, traditions and coexistence of different ethnic and religious groups of Georgia. The image size should be no larger than 10 megabits.
Each of the contenders can send 2 photos. Deadline for the competition is 6 November. 3 winners will be announced - the one with the most “Likes” on Facebook and the other two shall be defined by the competent jury. The winners will be awarded. Besides, the best 13 photos will be exhibited and considered as a part of 2016 desk calendars.