ქეთევან ციხელაშვილმა ლიტვის საელჩოში დევნილი ბავშვების მიღებაში მიიღო მონაწილეობა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ლიტვის საელჩოში დევნილი ბავშვების მიღებაში მიიღო მონაწილეობა. საქართველოში ლიტვის ელჩმა გიედრიუს პუოჯუნასმა აფხაზეთიდან და ცხინვალის რეგიონიდან დევნილ ბავშვებს უმასპინძლა.
მოზარდებთან შეხვედრის თემა საერთაშორისო ურთიერთობები, ნატო, ევროკავშირი და ევროინტეგრაცია იყო. ქეთევან ციხელაშვილმა უპასუხა მათ შეკითხვებს ევროინტეგრაციისა და სამშვიდობო პოლიტიკის შესახებ.
საელჩოში გამართულ მიღებაში აფხაზეთიდან დევნილი 12 და ცხინვალის რეგიონიდან დევნილი 10 მოზარდი მონაწილეობდა.

Первый заместитель Госминистра по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили приняла участие в приеме детей беженцев в посольстве Литвы. Посол Литвы в Грузии господин Гедрюс Пуоджюнас принимал вынужденно переселенных из Абхазии и Цхинвальского региона детей.
Темой встречи с молодежью было – международные отношения, НАТО, Евросоюз и евроинтеграция. Кетеван Цихелашвили ответила на их вопросы об евроинтеграции и о мирной политике. На приеме, организованном посольством, принимали участие 12 подростков из Абхазии и 10 – из Цхинвальского региона.