პაატა ზაქარეიშვილი იან ქელის შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში აშშ-ს ელჩს იან ქელის შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
პაატა ზაქარეიშვილმა ელჩს კონფლიქტების მოგვარების მიმართულებით საქართველოს მთავრობის პოლიტიკის, მიმდინარე პროცესების, გამოწვევებისა და პერსპექტივების, ასევე ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
„შეერთებული შტატები ჩვენი უმნიშვნელოვანესი პარტნიორია, მათ შორის სწორედ კონფლიქტების მოგვარების მიმართულებით, ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში. ამდენად მნიშვნელოვანია ელჩს ჰქონდეს სრული ინფორმაცია მიმდინარე პროცესებისა და საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკის შესახებ“, - აღნიშნა პაატა ზაქარეიშვილმა.

Паата Закареишвили встретился с Яном Келли
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия встретился с послом США в Грузии Яном Келли. Встреча носила ознакомительный характер.
Паата Закареишвили предоставил послу информацию о политике правительства Грузии, направленной на урегулирование конфликтов, текущих процессах, вызовах и перспективах, а также положении, существующем на оккупированных территориях.
«Соединенные Штаты являются нашим важнейшим партнером, в том числе по части урегулирования конфликтов, в Женевских международных дискуссиях. Поэтому важно, чтобы посол имел полную информацию о текущих процессах и мирной политике правительства Грузии», – отметил Паата Закареишвили.