შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ბერლინის საგარეო პოლიტიკის მეხუთე ფორუმში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც 9-10 ნოემბერს გაიმართა.
ფორუმში 200-მდე მაღალი რანგის პოლიტიკოსი, მთავრობათა წარმომადგენელი, ექსპერტი და ჟურნალისტი მონაწილეობდა. ფორუმი გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ფრანკ-ვალტერ შტაინმაიერმა გახსნა.
ქეთევან ციხელაშვილმა კონფერენციის მონაწილეებს მიაწოდა ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობაზე. მან ასევე, ისაუბრა საქართველოს ევროკავშირთან ინტეგრაციაზე და თანამშრომლობის პერსპექტივებზე.
ბერლინის საგარეო პოლიტიკის ფორუმი 2011 წელს დაფუძნდა და ყოველწლიურად იმართება. წლევანდელი შეხვედრის მთავარი თემა ევროპის საგარეო პოლიტიკის მოსალოდნელი გამოწვევები, დასავლეთის და რუსეთის ურთიერთობების მომავალი, შუა აღმოსავლეთში მოვლენების შესაძლო განვითარება იყო.

Кетеван Цихелашвили приняла участие в пятом Берлинском форуме по международной политике
Первый заместитель Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили приняла участие в пятом Берлинском форуме по международной политике, который проводился 9-10 ноября. В форуме принимали участие до 200 высших рангов политиков,представителей государств, экспертов и журналистов. Форум открыл Министр иностранных дел Германии Франк – Вальтер Штанмайер. Кетеван Цихелашвили представила участникам конференции информацию о ситуации на оккупированных территориях. Она также рассказала о перспективах сотрудничества и интеграции Грузии в Евросоюз.
Берлинский форум международной политики был основан в 2011 году и проводится ежегодно. Главной темой встречи нынешнего года были ожидаемые вызовы внешней политики Европы, будущее в отношениях между западом и Россией и возможные варианты в развитие событий на Среднем Востоке.