შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ბერლინის საგარეო პოლიტიკის მეხუთე ფორუმში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც 9-10 ნოემბერს გაიმართა.
ფორუმში 200-მდე მაღალი რანგის პოლიტიკოსი, მთავრობათა წარმომადგენელი, ექსპერტი და ჟურნალისტი მონაწილეობდა. ფორუმი გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ფრანკ-ვალტერ შტაინმაიერმა გახსნა.
ქეთევან ციხელაშვილმა კონფერენციის მონაწილეებს მიაწოდა ინფორმაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ მდგომარეობაზე. მან ასევე, ისაუბრა საქართველოს ევროკავშირთან ინტეგრაციაზე და თანამშრომლობის პერსპექტივებზე.
ბერლინის საგარეო პოლიტიკის ფორუმი 2011 წელს დაფუძნდა და ყოველწლიურად იმართება. წლევანდელი შეხვედრის მთავარი თემა ევროპის საგარეო პოლიტიკის მოსალოდნელი გამოწვევები, დასავლეთის და რუსეთის ურთიერთობების მომავალი, შუა აღმოსავლეთში მოვლენების შესაძლო განვითარება იყო.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili took part into the 5th Foreign Policy Forum in Berlin, arranged on 9-10 November.
Approximately 200 high-profile politicians, government representatives, experts and journalists attended the event. The Foreign Minister of Germany Mr. Frank-Walter Steinmeier opened the forum.
Addressing the conference participants, Mrs. Ketevan Tsikhelashvili provided information on current situation in the occupied territories. She also spoke about Georgia’s EU integration process and prospects for cooperation.
Berlin Foreign Policy Forum was established in 2011 and runs annually. The topic for 2015 conference was the expected challenges for European foreign policy, future of relations between the West and Russia and potential developments in the Middle East.