ვაშინგტონში შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილის ქეთევან ციხელაშვილის თანათავმჯდომარეობით საქართველო-აშშ-ს სტრატეგიული პარტნიორობის ქარტიის კომისიის ხალხთაშორისი ურთიერთობებისა და კულტურული გაცვლების ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა კონფლიქტების მოგვარების სამშვიდობო პოლიტიკაზე. მან ისაუბრა ჩართულობის პოლიტიკის, კერძოდ, ოკუპირებული ტერიტორიების მცხოვრებთათვის ჯანდაცვის მომსახურების და განათლების შესაძლებლობებზე. ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრის მონაწილეებს ინფორმაცია მიაწოდა გამყოფ ხაზებზე მავთულხლართებისა და სხვა ხელოვნური ბარიერების გავლების და შედეგად ადგილობრევებისთვის შექმნილ პრობლემებზე, თავისუფალი გადაადგილების შეზღუდვაზე.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ USAID-ის პროექტების და აშშ-ს მიერ საქართველოს ტერიტორიული მთლინობისა და სუვერენიტეტის მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
ქეთევან ციხელაშვილმა ჯგუფის წევრებს ასევე მიაწოდა ინფორმაცია შემწყნარებლობისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის ახალი ეროვნული კონცეფციისა და სამოქმედო გეგმის შესახებ.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili co-chaired the meeting of the Working Group on People-to-People and Cultural Exchanges in frames of the U.S.-Georgia Strategic Partnership Commission in Washington D.C.
The First Deputy State Minister focused on peaceful settlement of conflicts, with an emphasis on engagement policy in the areas of healthcare and education opportunities for the residents of occupied territories. Addressing the participants of the meeting, Mrs. Ketevan Tsikhelashvili provided information on problems and restrictions that are imposed on free movement of local population, due to the installation of barbed-wire fences and artificial barriers.
The First Deputy State Minister paid a particular attention to USAID projects and the support of the United States for territorial integrity and sovereignty of Georgia.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili also provided information on new National Concept for Tolerance and Civic Integration and its respective Action Plan.