ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს სპეციალურ მომხსენებელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქალთა ძალადობის წინააღმდეგ გაეროს სპეციალურ მომხსენებელს, დუბრავკა სიმონოვიჩს შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ სპეციალურ მომხსენებელს მიაწოდა ინფორმაცია სამინისტროს კომპეტენციის ფარგლებში განხორციელებული ქალთა უფლებების დაცვის აქტივობების შესახებ, რა მნიშვნელობა აქვს კონფლიქტების მოგვარებისა და მოლაპარაკების პროცესში ქალთა ჩართულობას, ქალთა ცნობიერების ამაღლებასა და მშვიდობის მშენებლობის პროცესში მათი როლის გაზრდას.
ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე აღნიშნა, რომ სახელმწიფო მინისტრის აპარატი აქტიურად არის ჩართული გაეროს #1325 რეზოლუციის საქართველოს ეროვნული სამოქმედო გეგმის 2016-2019 წლების დოკუმენტის შემუშავებაში.
დუბრავკა სიმონოვიჩის ვიზიტის დასასრულს, გაიმართება შემაჯამებელი შეხვედრა ყველა უწყების მონაწილეობით, სადაც სპეციალური მომხსენებელი ქართულ მხარეს გააცნობს ვიზიტის შედეგებს.

Первый заместитель Государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась со специальным докладчиком ООН по вопросу о насилии против женщин Дубравкай Шимонович.
Первый заместитель Государственного министра представила специальному докладчику информацию о деятельности по защите прав женщин, осуществленной в рамках компетенции министерства, о важности участия женщин в урегулировании конфликтов и проведении переговоров, о повышении осведомленности женщин и увеличении их роли в процессе миростроительства.
Кетеван Цихелашвили также отметила, что аппарат Государственного министра активно участвует в разработке документа Национального плана действий Грузии на 2016-2019 годы по выполнению Резолюции ООН №1325.
По окончанию визита Дубракви Шимонович состоится итоговая встреча с участием всех ведомств, на которой специальный докладчик ознакомит грузинскую сторону с результатами визита.