მონაწილეებმა განიხილეს უკანასკნელი შეხვედრის შემდგომ პერიოდში დაფიქსირებული ინციდენტები, უკანონო დაკავებების ფატები. ქართულმა მხარემ დააყენა საკითხი მავთულხლართების, ღობეებისა და სანიშნე ბანერების უკანონოდ აღმართვის შედეგად, გამყოფი ხაზის გასწვრივ მცხოვრები ადგილობრივი მოსახლეობისათვის შექმნილი პრობლემების თაობაზე.
საუბარი ასევე შეეხო, სასოფლო-სამეურნეო სეზონის მოახლოებასთან დაკავშირებით, ორივე მხარის მოსახლეობისთვის სარწყვი წყლით მომარაგების საკითხს. კერძოდ, ტირიფონის სარწყავი არხის, ოკუპირებულ ტერიტორიაზე არსებულ მონაკვეთზე, ტექნიკური ხარვეზების დადგენასა და გაწმენდითი სამუშაოების ჩატარების შესაძლებლობას.
დღის წესრიგის თანახმად, საუბარი შეეხო სოფელ დისევში დაუდგენელი პირების მიერ, საცხოვრებელი სახლის დაშლის საკითხს. ასევე, განიხილეს უგზოუკვლოდ დაკარგული გრიგოლ ნალბანდოვის და გარდაცვლილი დავით ბაშარულის საქმეები.
ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - 64-ე შეხვედრა 15 მარტს გაიმართება.

Участники рассмотрели инциденты, зафиксированные за период после последней встречи и факты незаконных задержаний. Грузинская сторона поставила вопрос о проблемах, возникших у населения, проживающего вдоль разделительной линии, в результате установления ограждений из колючей проволоки, заборов и указательных баннеров.
В связи с приближением сельскохозяйственного сезона, речь зашла и о вопросе обеспечения обеих сторон оросительной водой. В частности о возможности установления технических неполадок и проведения очистительных работ на участке Тирифонского оросительного канала, проходящего по оккупированной территории.
Согласно распорядку, дня речь зашла о вопросе разбора неустановленными лицами жилого дома в селе Дисеви. Также были рассмотрены дела пропавшего без вести Григола Налбандова и покойного Давида Башараули.
В рамках Механизма по превенции инцидентов и реагированию на них, на текущей встрече грузинскую сторону представили аппарат Государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия и Служба государственной безопасности.
Очередная 64-ая встреча в рамках Механизма по превенции инцидентов и реагированию на них состоится в Эргнети 15 марта.