ბაბუშერას აეროპორტში გარდაცვლილი 10 ქართველი დაკრძალეს
ექვსი მათგანი დიღმის ძმათა სასაფლაოზე დღეს მიაბარეს მიწას, ხოლო ოთხი საგვარეულო სასაფლაოებზე დაიკრძალნენ.
დაკრძალვის ცერემონიას, დაღუპულების ოჯახის წევრებთან ერთად, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი და მთვრობის წევრები დაესწრნენ. სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ დაღუპულთა ახლობლებს მიუსამძირა და მათი საფლავი გვირგვინით შეამკო.
ბაბუშერას აეროპორტში თვითმფრინავის აფეთქებისას დაღუპული მებრძოლების მოძიებისა და იდენტიფიცირების პროცესი კვლავაც გრძელდება.
წითელი ჯვრის ეგიდით, 2010 წელს შეიქმნა ორმხრივი საკოორდინაციო ჯგუფი, რომელიც შეისწავლის 1992-1993 წლებში ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის შედეგად უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოძიების საკითხებს. წითელი ჯვრის ორგანიზებით, დევნილთა და განსახლების სამინისტრო აფხაზეთის დე ფაქტო მთავრობის წარმომადგენლებთან გადმოსვენების საკითხებზე მოლაპარაკებებს მომავალშიც განაგრძობს.

Burial of 10 Georgians Died at Babushera Airport
10 Georgians, who died at Babushera Airport were buried. 6 out of them were buried at Dighomi Brothers Cemetery and 4 - at Patrimonial Graveyard.
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili and other representatives of the Government attended the funeral ceremony along with the members of families. The First Deputy State Minister delivered her condolences to the natives of the dead and commemorated the cemetery with flower bouquet.
Search and identification process of soldiers who died amid the explosion of Babushera Airport still continues.
In 2010, a bilateral coordination group has started operating within the auspices of International Committee of Red Cross, which deals with the issue of persons who remain missing after 1992-1993 Georgian-Abkhazian conflict. Under the arrangement of ICRC, The Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Accommodation and Refugees of Georgia shall continue interaction with representatives of de-facto government on the issue of reburial in future.