ბაბუშერას აეროპორტში გარდაცვლილი 10 ქართველი დაკრძალეს
ექვსი მათგანი დიღმის ძმათა სასაფლაოზე დღეს მიაბარეს მიწას, ხოლო ოთხი საგვარეულო სასაფლაოებზე დაიკრძალნენ.
დაკრძალვის ცერემონიას, დაღუპულების ოჯახის წევრებთან ერთად, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი და მთვრობის წევრები დაესწრნენ. სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ დაღუპულთა ახლობლებს მიუსამძირა და მათი საფლავი გვირგვინით შეამკო.
ბაბუშერას აეროპორტში თვითმფრინავის აფეთქებისას დაღუპული მებრძოლების მოძიებისა და იდენტიფიცირების პროცესი კვლავაც გრძელდება.
წითელი ჯვრის ეგიდით, 2010 წელს შეიქმნა ორმხრივი საკოორდინაციო ჯგუფი, რომელიც შეისწავლის 1992-1993 წლებში ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის შედეგად უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოძიების საკითხებს. წითელი ჯვრის ორგანიზებით, დევნილთა და განსახლების სამინისტრო აფხაზეთის დე ფაქტო მთავრობის წარმომადგენლებთან გადმოსვენების საკითხებზე მოლაპარაკებებს მომავალშიც განაგრძობს.

Состоялись похоронены 10 грузин, погибших в Бабушерском аэропорту
Состоялись похоронены 10 грузин, погибших в Бабушерском аэропорту, шестеро из них были сегодня преданы земле на Дигомском братском кладбище, а остальные четверо – на семейных кладбищах. На церимонии захоранения, вместе с членами семей погибших, присутствовали первый заместитель Госминста Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили и члены правительства. Первый заместитель Госминистра выразила саболезнование родным и близким погибших и возложила венок к их могиле.
Процесс поиска и идентификации погибших при взрыве самолета в Бабушерском аэропорту продолжается.
Под эгидой Красного креста в 2010 году была созданна двухсторонняя координационная группа, которая изучает вопросы поиска без вести пропавших в период грузино- абхазского конфликта 1992 – 1993 гг. Министерство по вопросам беженцев и расселению, при поддержке Красного креста, и в дальнейшем планирует продолжить переговоры с де факто правительством Абхазии о перезахоранении.