თურქეთის წამყვანმა უნივერსიტეტმა ქეთევან ციხელაშვილის სახელობის სტიპენდია დააწესა
თურქეთის ერთ-ერთმა წამყვანმა საერთაშორისო უნივერსიტეტმა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილის ქეთევან ციხელაშვილის სახელობის სტიპენდია დააწესა.
სტამბოლში ვიზიტის ფარგლებში ქეთევან ციხელაშვილი ბაჰჩეშეჰირის უნივერსიტეტის რექტორს და სოციალური მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანს შეხვდა. მოგვიანებით კი, მინისტრის პირველმა მოადგილემ უნივერისტეტის პროფესორების და სტუდენტების კითხვებს უპასუხა.
ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრაზე რეგიონალური უსაფრთხოების საკითხებზე, საქართველოს ევროპულ და ევროატლანტიკურ კურსზე, ასევე საქართველოში კონფლიქტურ რეგიონებში არსებულ ვითარებაზე და მისი მოგვარების სამშვიდობო გზებზე ისაუბრა.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ ქეთევან ციხელაშვილს ბაჰჩეშეჰირის უნივერსიტეტის რექტორმა სიგელი გადასაცა, სადაც აღნიშნულია, რომ სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილის სახელობის სტიპენდია დაწესდება მაგისტრატურისა და სადოქტოროს ორი სტუდენტისთვის.
"მეამაყება და ბედნიერი ვარ, სტამბოლში ბაჰჩეშეჰირის უნივერსიტეტის მასპინძლობით. გულთბილი დახვედრის შემდეგ, გამორჩეული და საპატიო საჩუქრის მიღება მხვდა წილად. ჩემს სახელზე, მაგისტრატურისა და სადოქტოროს ორი სტუდენტისთვის სწავლის დაფინანსების მიზნით სტიპენდია დაწესდა", - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა შეხვედრის დასრულების შემდეგ.

In frames of her visit, Mrs. Ketevan Tsikhelashvili has met with the Head of Bahcesehir University and the Dean of Department for Social Sciences. Later, the First Deputy State Minister has answered the questions of professors and students.
At the meeting, Mrs. Ketevan Tsikhelashvili spoke about the issues of regional security, Georgia’s European and Euro-Atlantic course, also reflecting on the situation in conflict regions of Georgia and peaceful ways for conflict settlement.
After the meeting, the Head of Bahcesehir University granted a deed to Mrs. Ketevan Tsikhelashvili, founding a scholarship of Frist Deputy State Minister for to two students of MA and PhD programmes.
“I am proud and happy to be hosted by Bahcesehir University. I had the honor to have these memorable presents after warm reception. Two students of MA and PhD will now have access to funding of their study through this scholarship,” – Mrs. Ketevan Tsikhelashvili declared after the meeting.