პაატა ზაქარეიშვილი საფრანგეთის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საფრანგეთის რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში პასკალ მენიეს შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრმა შეხვედრაზე საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებაზე და კონფლიქტების მოგვარების მშვიდობიან გზებზე ისაუბრა.
საუბარი ასევე შეეხო ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების მნიშვნელობასა და მისი გაგრძელების აუცილებლობას.
პაატა ზაქარეიშვილმა შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიების არაღიარების პოლიტიკაში ევროკავშირისა და საფრანგეთის ჩართულობისა მნიშვნელოვან როლზე.
თავის მხრივ, საფრანგეთის რესპუბლიკის ელჩმა საქართველოში პასკალ მენიემ აღნიშნა, რომ საფრანგეთი მხარს უჭერს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტს.

Паата Закареишвили встретился с послом Франции
Государственный министр Грузии по вопросам равноправия и гражданского примирения Паата Закареишвили встретился с послом Французской Республики в Грузии Паскалем Менье.
На встрече Государственный министр беседовал о положении, существующем на оккупированной территории Грузии и путях мирного урегулирования конфликтов.
Речь также зашла о важности Женевских международных переговоров и необходимости их продолжения.
На встрече Паата Закареишвили уделил особое внимание важной роли вовлеченности Евросоюза и Франции в политику непризнания оккупированных территорий Грузии.
Со своей стороны, посол Французской Республики в Грузии Паскаль Менье отметил, что Франция поддерживает территориальную целостность и суверенитет Грузии.