დღეს, სოფელ ერგნეთში, ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - რიგით 65-ე - შეხვედრა გაიმართა.
მონაწილეებმა განიხილეს უკანასკნელი შეხვედრის შემდგომ პერიოდში დაფიქსირებული ინციდენტები, უკანონო დაკავებების ფაქტები, მავთულხლართების, ღობეებისა და სანიშნე ბანერების უკანონოდ აღმართვის შედეგად, გამყოფი ხაზის გასწვრივ მცხოვრები ორივე მხარის მოსახლეობისთვის შექმნილი პრობლემები.
აღდგომის დღესასწაულთან დაკავშირებით, ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა დააყენეს, ადგილობრივი მოსახლეობისთვის ნათესავების საფლავების დაუბრკოლებლად მონახულების საკითხი.
ასევე, ისაუბრეს საეჭვო გარემოებაში გარდაცვლილი, ახალგორის მკვიდრ დავით ბაშარულის საქმის ირგვლივ ხელახალი გამოძიების დაწყებასთან დაკავშირებით და დღის წესრიგით გათვალისწინებულ სხვა, მიმდინარე საკითხებზე.
ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - 66-ე შეხვედრა გაიმართება, 16 მაისს.
ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მიმდინარე შეხვედრებზე ცენტრალურ ხელისუფლებას წარმოადგენს, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატი და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური.

В Эргнети прошла 65-ая встреча
Сегодня в селе Эргнети, в рамках Механизма по превенции инцидентов и реагированию на них, прошла очередная, 65-ая встреча.
Участники рассмотрели инциденты, зафиксированные за период после последней встречи, факты незаконных задержаний и проблемы, возникшие у населения, проживающего с обеих сторон разделительной линии, в результате установления ограждений из колючей проволоки, заборов и указательных баннеров.
В связи с праздником Пасхи, представители центральной власти поставил вопрос о беспрепятственном посещении местными жителями могил родственников.
Речь также зашла о начале повторного следствия вокруг делу жителя Ахалгори Давида Башарули, который скончался при сомнительных обстоятельствах и других текущих вопросах, предусмотренных распорядком дня.
Очередная 66-ая встреча, в рамках Механизма по превенции инцидентов и реагированию на них, состоится 16 мая.
На встречах, проходящих в рамках Механизма по превенции инцидентов и реагированию на них, центральную власть представляет аппарат Государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия и Служба государственной безопасности.