პაატა ზაქარეიშვილი ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მონიტორინგის კომიტეტის თანამომხსენებლებს შეხვდა
3 მაისი 2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მონიტორინგის კომიტეტის თანამომხსენებლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მონიტორინგის კომიტეტის წარმომდგენლები დაინტერესდნენ საქართველოში ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების წამომადგენლების უფლებების დაცვისა და არჩევნებში სრულფასოვანი მონაწილეობის საკითხებით.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის კუთხით გატარებული და სამოქალაქო ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიის ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებები გააცნო.
შეხვედრაზე მხარეებმა გაწეული ორმხრივი თანამშრომლობა დადებითად შეაფასეს და სამომავლო თანამშრომლობის გაგრძელების აუცილებლობაზე შეთანხმდნენ.

Паата Закареишвили встретился с содокладчиком комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы по мониторингу
3 May 2016
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Паата Закареишвили и первый заместитель Государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретились с содокладчиком комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы по мониторингу.
На встрече представители комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы по мониторингу заинтересовались вопросами защиты прав в Грузии представителей этнических и религиозных меньшинств и их полноценного участия в выборах.
Государственный министр ознакомил гостей с мероприятиями, осуществленными в сфере интеграции этнических меньшинств и запланированными в рамках Государственной стратегии гражданской интеграции.
На встрече стороны положительно оценили двустороннее сотрудничество и договорились о необходимости продолжения сотрудничества в будущем.