გორში, ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციების და თემების წარმომადგენლებს ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) მონაწილეები შეხვდნენ.
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლები სტუმრებს IPRM-ს შეხვედრების ფარგლებში განხილულ საკითხებზე ესაუბრნენ.
შეხვედრაზე შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენლებმა ისაუბრეს კონფლიქტის შედეგად დაზარალებული შიდა ქართლის რეგიონის მოსახლეობის წინაშე არსებულ გამოწვევებსა და გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში დაზარალებული მოსახლეობის საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისიის ფარგლებში განხორციელებულ და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ.
ასევე, გორის გამგეობის წარმომადგენლებმა დამსწრეებს რეგიონში მიმდინარე და დაგეგმილი ჯანდაცვის, სოციალური და ინფრასტრუქტურული პროექტების შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია.
ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) მონაწილეებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წამომადგენლებს შორის საინფორმაციო შეხვედრა გაეროს რეზოლუციების (1325, 1820, 1888, 1889, და 1960) 2015-2016 წლების ეროვნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში გაიმართა.
ღონისძიების ორგანიზატორები არიან შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატი და გაეროს ქალთა ორგანიზაცია. შეხვედრას ესწრებოდნენ ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის გორის ოფისის წარმომადგენლები.

Participants of Incident Prevention and Reaction Mechanism (IPRM) met with the representatives of local NGOs and communities in Gori.
Representatives of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality and State Security Service discussed the issues that are covered by IPRM meetings.
Representatives of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality gave an overview of the challenges among conflict-affected communities of Shida Kartli and discussed the planned and implemented activities under the auspices of the Temporary Commission for the needs of affected populations near the dividing line.
Besides, spokesmen for Gori Municipality introduced planned and implemented projects for healthcare, social and infrastructural recovery.
The meeting of IPRM participants with NGO representatives took place under 2015-2016 National Action Plan on UN Resolutions (#1325, #1820, #1888, #1889 and #1960).
The event was arranged by the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality and UN Women. Representatives of Gori field office of EUMM attended the meeting as well.