შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი ვაკე-საბურთალოს გზაზე, 13 ივნისის სტიქიის დროს დაღუპულთა ხსოვნის მემორიალთან პანაშვიდს დაესწრო.
პანაშვიდი უწმიდესმა და უნეტარესმა, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა, მცხეთა-თბილისის მთავარეპისკოპოსმა და ბიჭვინთისა და ცხუმ-აფხაზეთის მიტროპოლიტმა ილია მეორემ გადაიხადა.
„ამ მსხვერპლს არანაირი გამართლება არ ჰქონდა. სტიქიური უბედურებები ხდება და მომავალშიც მოხდება. მსხვერპლისგან არ ვართ დაზღვეულები, მაგრამ ამას ხელს არ უნდა უწყობდეს ადამიანების მიერ განხორციელებული უგუნური პოლიტკა. სამწუხაროდ, ადამიანის წინდაუხედავმა ჩარევამ ბუნებაში გამოიწვია, ის რომ სტიქიას ამდენი ადამიანი შეეწირა“, - განაცხადა პაატა ზაქარეიშვილმა პანაშვიდის დასრულების შემდეგ ჟურნალისტებთნ საუბრისას.
შეგახსენებთ, რომ 2015 წელის 13-14 ივნისის სტიქიამ 21 ადამიანის სიცოცხლე შეიწირა, მათგან ორი დღემდე დაკარგულად ითვლება.

Mr. Paata Zakareishvili Attended the Requiem for the Persons Died on June 13 Flood
State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili attended the requiem at the memorial honoring the persons who died on June 13 flood on Vake-Saburtalo road.
The Catholicos-Patriarch of All Georgia, the Archbishop of Mtskheta-Tbilisi and Metropolitan Bishop of Abkhazia and Bichvinta, His Holiness and Beatitude Ilia II delivered a religious service at the requiem.
“The sacrifice had no rationale. Natural disasters occur every now and then and nobody’s safe from that. Nonetheless, unwise policies of the people should not enflame such situations. Unfortunately imprudent human interference with nature has caused casualties amidst the natural disaster,” – Mr. Paata Zakareishvili declared to journalists after the requiem.