სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა ახალქალაქში შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენლებმა ახალქალაქში, ალექსანდრე რონდელის სახელობის ფონდში ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტში მოქმედ არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან, თემის ლიდერებთან და ადგილობრივ მედიის წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართეს.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საერთაშორისო ორგანიზაციებთან ურთიერთობისა და სამართლებრივი უზრუნველყოფის დეპარტამენტის უფროსმა თინა ღოღელიანმა დამსწრეებს გააცნო სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით აპარატის საქმიანობა, ასევე ისაუბრა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიის ფარგლებში განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე.
თავის მხრივ, შეხვედრის მონაწილეები დაინტერესდნენ ეთნიკური უმცირესობების განათლების, ასევე პოლიტიკურ და საზოგადოებაში ცხოვრებაში ჩართულობისა და მედიის ხელმისაწვდომობის საკითხებით.
შეხვედრა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით გაიმართა.

Representatives of State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality held a meeting with the representatives of local NGOs operating in Akhalkalaki and Ninotsminda municipalities, community leaders and local media at Aleksandre Rondeli Foundation in Akhalkalaki.
Addressing the audience, Mrs. Tina Ghogheliani, the Head of Department for Relations with International Organizations and Legal Provision of State Minister’s Office, gave an overview of SMRCE activity with regard to civil integration, also reflecting on implemented and running projects under the State Strategy on Civic Equality and Integration.
Participants expressed interest with regard to the education of ethnic minorities, and also to their engagement into political and social life and the issues of media availability.
The meeting took place under the arrangement of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality.