სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა ახალქალაქში შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენლებმა ახალქალაქში, ალექსანდრე რონდელის სახელობის ფონდში ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტში მოქმედ არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან, თემის ლიდერებთან და ადგილობრივ მედიის წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართეს.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საერთაშორისო ორგანიზაციებთან ურთიერთობისა და სამართლებრივი უზრუნველყოფის დეპარტამენტის უფროსმა თინა ღოღელიანმა დამსწრეებს გააცნო სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით აპარატის საქმიანობა, ასევე ისაუბრა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიის ფარგლებში განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე.
თავის მხრივ, შეხვედრის მონაწილეები დაინტერესდნენ ეთნიკური უმცირესობების განათლების, ასევე პოლიტიკურ და საზოგადოებაში ცხოვრებაში ჩართულობისა და მედიის ხელმისაწვდომობის საკითხებით.
შეხვედრა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით გაიმართა.

Представителя Аппарата государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия встретились в Ахалкалаки, в Фонде им. Александра Рондели с представителями действующих в муниципалитетах Ахалкалаки и Ниноцминда неправительственных организаций, местных средств массовой информации, а также лидерами общин.
В рамках мероприятия присутствующих ознакомили с государственной политикой в сфере гражданской интеграции. Руководитель Департамента по отношениям с международными организациями и правовому обеспечению Тина Гогелиани провела презентацию как осуществленных, так и текущих проектов в направлении гражданской интеграции.
Участники встречи, со своей стороны, заинтересовались вопросами образования этнических меньшинств, их вовлеченности в политическую и общественную жизнь, доступности масс-медиа.
Встреча была организована Аппаратом государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия.