პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ მუსლიმებს წმინდა რამადანის დღესასწაულს ულოცავს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ მუსლიმებს წმინდა რამადანის დღესასწაულს - "იდ-ალ ფიტრს" ულოცავს.
„გილოცავთ წმინდა რამადანის თვის დასრულებას. ეს დღესასწაული ყოფილიყოს თქვენთვის მშვიდობის, წარმატებისა და კეთლდღეობის მომტანი. ისლამი ჩვენი სახელმწიფოს მრავალკონფესიური კულტურის განუყოფელი ნაწილია და ეს მრავალფეროვნება ჩვენი სიმდიდრეა. სახელმწიფო ზრუნავს, რომ ყოველ მოქალაქეს ჰქონდეს საკუთარი აღმსარებლობის ღირსეულად განხორციელების საშუალება. საქარათველო ისტორიულად მრავალრელიგიური ტრადიციების ქვეყანაა, სადაც პატივს სცემენ ერთმანეთის მრწამსსა და აღმსარებლობას“,- განაცხადა პაატა ზაქარეიშვილმა.
გადმოცემის თანახმად, ალლაჰმა სწორედ ამ თვეში შთააგონა მუჰამედს შუამავლისა და მოციქულის მისია და ყურანის პირველი გამოცხადებაც მოევლინა სამყაროს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili congratulates the Muslims of Georgia on Eid al-Fitr celebration of Holy Ramadan.
“Congratulations on the end of Holy Ramadan month. I wish you peace, success and wellbeing. Islam is indivisible part of multi-confessional culture in Georgia and this diversity is indeed our wealth. The state ensures dignified conditions for each citizen to exercise confession. Historically Georgia maintains the tradition of multiple religions, where everyone respects the religious beliefs and confession of each other,” – Mr. Paata Zakareishvili declared.
According to Islamic belief, Allah inspired Muhammad to assume a mission of mediator in this month. Therefore, the event commemorates the first revelation of the Quran to the world.