პეტრე კანკავამ ჯივანის დღესასწაულში მიიღო მონაწილეობა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ, პეტრე კანკავამ, ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარწახში აშუღური ხელოვნების გამოჩენილი მოღვაწის ჯივანისადმი (სერობ სტეფანის ძე ლევონიანი) მიძღვნილ დღესასწაულში მიიღო მონაწილეობა.
სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე სოფელ კარწახში აშუღი ჯივანის სახლ-მუზეუმის გახსნის ცერემონიას და კონცერტს დაესწრო, რის შემდეგაც ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგნლებსა და თემის უხუცესებს შეხვდა.
ღონისძიების ფარგლებში პეტრე კანკავამ ასევე, შეხვდრა გამართა სომხეთის რესპუბლიკის კულტურის მინისტრის მოადგილესთან, არტურ პოღოსიანთან, რომელიც დღესასწაულს მოწვეული სტუმრის სტატუსით ესწრებოდა.

Первый заместитель государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Петрэ Канкава принял участие в проведенном в селе Карцахи Ахалкалакского муниципалитета празднике, посвященном выдающемуся деятелю ашугского искусства Дживани (Серобу Стефановичу Левоняну).
Первый заместитель государственного министра присутствовал на церемониале открытия Дома-музея ашуга Дживани в селе Карцахи и на концерте, по окончании которого он встретился с представителями местной власти и старейшинами общины.
В рамках мероприятия Петрэ Канкава встретился также с заместителем министра культуры Республики Армения Артуром Погосяном, присутствовавшем на празднике со статусом приглашенного гостя.