პეტრე კანკავამ ჯივანის დღესასწაულში მიიღო მონაწილეობა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ, პეტრე კანკავამ, ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარწახში აშუღური ხელოვნების გამოჩენილი მოღვაწის ჯივანისადმი (სერობ სტეფანის ძე ლევონიანი) მიძღვნილ დღესასწაულში მიიღო მონაწილეობა.
სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე სოფელ კარწახში აშუღი ჯივანის სახლ-მუზეუმის გახსნის ცერემონიას და კონცერტს დაესწრო, რის შემდეგაც ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგნლებსა და თემის უხუცესებს შეხვდა.
ღონისძიების ფარგლებში პეტრე კანკავამ ასევე, შეხვდრა გამართა სომხეთის რესპუბლიკის კულტურის მინისტრის მოადგილესთან, არტურ პოღოსიანთან, რომელიც დღესასწაულს მოწვეული სტუმრის სტატუსით ესწრებოდა.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava took part into the festival, dedicated to distinguished Ashugh Jivani (Serob Stepani Levonian) in village Kartsakhi of Akhaltsikhe municipality.
The First Deputy State Minister attended the opening ceremony of Jivani Museum and the concert, later meeting with local authorities and community leaders.
Mr. Kankava also held a meeting with Mr. Artur Pogosyan, the Deputy Minister of Culture of the Republic of Armenia, who was the invited guest of the festival.