ქეთევან ციხელაშვილი განმუხურისა და ხურჩის მოსახლეობას შეხვდა
სახელმწიფო მინისტრის განცხადებით, მთავრობისთვის პრიორიტეტული მიმართუელბად რჩება გამყოფ ხაზთან მცხოვრები მოსახლეობის საჭიროებებზე რეაგირება და ამ რეგიონების სოციალურ-ეკონომიკური გაძლიერება- განვითარება.
„განმუხურში და ხურჩაში შევხვდი მოსახლეობას. უახლოეს დღეებში კიდევ ვგეგმავ გასვლას გამყოფი ხაზების სიახლოვეს მდებასრე სოფლებში. ჩემი აქ ჩამოსვლის მთავარი მიზანი მოსახლეობასთანშეხვედრაა, რომ პირადად მათაგან მოვისმინო რა საჭიროებები აქვთ. ასევე მინდოდა ჩემი თვალით მენახა რა გაკეთდა ამ სოფლებში. როგორც იცით დროებითი სამთავრობო კომისიის ფარგლებში ბოლო სამი წლის განმავლობაში ბევრი ნაბიჯერი გადაიდგა, მათ შორის მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურული პროექტი განხორციელდა, რომელიც საოკუპაციო ხაზთან მცხოვრები მოსახლეობის სიციალურ-ეკონომიკურ ყოფას მნიშვნელოვნად ამსუბუქებს. მიხარია, რომ მოსახლეობამ დღეს ეს დამიდასტურა“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა ხურჩაში მოსახლეობასთან შეხვედრის შემდეგ.
სახელმწიფო მინისტრმა გამყოფ ხაზთან მდებარეს სოფლებში მოსახლეობასთან შეხვედრის შემდეგ, ენგურის ხიდზე დაწყებული სარეაბილიტაციო სამუშაოები და რუხის სავაჭრო ცენტრი დაათვალიერა.

По заявлению государственного министра, для правительства приоритетом остается реагирование на нужды населения сел, расположенных вблизи оккупационной линии, и социально-экономическое развитие этих регионов.
«В Ганмухури и Хурча я встретилась с населением. В ближайшие дни я планирую еще раз посетить села, расположенные вблизи разделительной линии. Главная цель моего приезда сюда – встреча с населением, чтобы лично ознакомиться с их нуждами. Я хотела также собственными глазами посмотреть, что сделано в этих селах. Как вам известно, в рамках Временной правительственной комиссии за последние три года предпринято немало шагов, в том числе осуществлены важные инфраструктурные проекты, значительно облегчающие социально-экономические условия населения, проживающего вблизи оккупационной линии. Я рада, что сегодня население это подтвердило», – заявила Кетеван Цихелашвили.
После встречи с населением сел, расположенных вблизи оккупационной линии, государственный министр осмотрела начатые на мосту Ингури реабилитационные работы и строительство торгового центра в селе Рухи.