შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანის უფლებების ოფისის არჩევნებზე სადამკვირვებლო მისიის დელეგაციას შეხვდა.
შეხვედრაზე დელეგაციის წევრები დაინტერესდნენ საარჩვენო პროცესებში ეთნიკური უმცირესობების ჩართულობის საკითით.
ქეთევან ციხელაშვილმა ხაზგასმით აღნიშნა, ხელისუფლებისთვის პრიორიტეტულია ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლები სრულფასოვნად იყვნენ ჩართულები ქვეყნის პოლიტიკურ ცხოვრებაში, ჰქონდეთ სრული წვდომა საარჩევნო პროცესებზე და ამ კუთით ბევრი ნაბიჯი უკვე გადაიდგა.
სახელმწიფო მინისტრმა სადამკვირვებლო მისიის დელეგაციას სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგია და 2015-2020 წწ სამოქმედო გეგმა გააცნო და აღნიშნა, რომ ხელისუფლებისთვის ეთნიკური უმცირესობების სამოქალაქო ინტეგრაცია ერთ-ერთ პრიორიტეტულ საკითხად რჩება.

Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Met with the Delegation of the OSCE Observation Mission
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Delegation of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) Election Observation Mission (EOM).
At the meeting the members of the delegation expressed interest towards the involvement of ethnic minorities into the electoral process.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili stressed that comprehensive inclusion of ethnic minority representatives into the political life of Georgia is a priority for the Government, noting that many steps are taken for ensuring their access to electoral process.
Addressing the members of the delegation, the State Minister introduced the State Strategy on Civic Equality and Integration and respective Action Plan for 2015-2020, emphasizing that civil integration of ethnic minorities remains one of the top priorities for the Government.