ჟიურიმ ფოტოკონკურსის „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“ გამარჯვებულები გამოავლინა
ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“ დასრულდა. ჟიურიმ შეარჩია 13 საუკეთესო ფოტო.
გამარჯვებული ფოტოებია: ბავშვთა აზერბაიჯანული ანსამბლის სოლისტი, ავტორი ალა ბეჟენცევა; „მომავლის სახლის“ აღსაზრდელების ნამუშევრები, ავტორი არმენ გრიგორიანი; სოფელი გორელოვკა, ავტორი ბორის კარსლიანი; ბავშვი ბაირამის სადღესასწაულო ლოცვაზე ბათუმში, ავტორი ედო მჟავანაძე; ბოლო ზარი სოფელ მარადისის სკოლაში, გიორგი დუნდუა; სომეხი ახალგაზრდები ავლაბარში, ინგა ამირხანიანი; სოფელი გორელოვკა, ავტორი გვანცა ირიაული; სომხური პურის ცხობა, ავტორი კრისტინა მარაბიანი; ბაზარი გარდაბნის ცენტრში, აზერბაიჯანელი მამაკაცები გარდაბანში ავტორი ლალი შენგელია, ბავშვები სოფელ ქუმურდოში, ავტორი ნინო კილაძე; ხელოსანი, ნინოწმინდის ახალგაზრდული ცენტრი; პორტრეტი, ავტორი შუშან შირინიანი; ბოშა ბავშვი სოფელ გაჩიანში, ავტორი თამარ ლუკავა.
USAID-ისა და საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის პროგრამის“ ფინანსური მხარდაჭერით გამარჯვებულებს გადაეცემათ სასაჩუქრე 500 ლარიანი ვაუჩერები. ისინი მიწვეულნი იქნებიან სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ოფიციალურ მიღებაზე, რომელიც ტოლერანტობის საერთაშორისო დღეს - 16 ნოემბერს გაიმართება. მიღებაზე მოეწყობა საუკეთესო ფოტოების გამოფენა. ამავე ფოტოების გამოყენებით ასევე, დაიბეჭდება 2017 წლის სამაგიდო კალენდრები.
ჟიურის შემადგენლობაში შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფოს მინისტრის აპარატის, კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს, სახალხო დამცველის აპარატის, საქართველოს გაეროს ასოციაციის წარმომადგენლები შედიოდნენ.

Жюри выявило победителей фотоконкурса «Наша многонациональная Родина»
Фотоконкурс – «Наша многонациональная Родина», посвященный дню толерантности, завершился. Жюри выбрало 13 самых лучших фотографий. Победившие фотографии: «Солист детского азербайджанского ансамбля», автор – Алла Беженцева; «Работы воспитанников «Дома будущего», автор – Армен Григорян; «Село Гореловка», автор – Борис Карслян; «Ребенок на праздничной молитве Байрама в Батуми», автор Эдо Мжаванадзе; «Последний звонок в школе села Марадиси», автор – Георгий Дундуа; «Армянская молодежь в Авлабаре», автор – Инга Амирханян; «Село Гореловка», автор – Гванца Ириаули; «Выпечка армянского хлеба», автор – Кристина Марабян; «Рынок в центре Гардабани, азербайджанские женщины», автор – Лали Шенгелия; «Дети села Кумурдо», автор – Нино Киладзе; «Ремесленник», Молодежный центр Ниноцминда; «Портрет», автор Шушан Ширинян; «Ребенок-цыган в селе Гачиани», автор – Тамар Лукава.
При финансовой поддержке программы «Программа по поддержке толерантности, гражданского сознания и интеграции» Агентства международного развития США (USAID) и Ассоциации ООН Грузии (UNAG) победителям конкурса будут переданы призы – подарочные ваучеры на сумму 500 лари. Они будут приглашены на официальный прием Аппарата государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии, который будет проведен в международный день толерантности – 16 ноября. На приеме будет устроена выставка лучших работ. С использованием этих же фотографий будет напечатан настольный календарь 2017 года.
В состав жюри входили представители Аппарата государственного министра по вопросам примирения и гражданского равноправия, Министерства культуры и охраны памятников, Аппарата народного защитника, Ассоциации ООН Грузии.