ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი კვირეულის ფარგლებში ბათუმში მულტიეთნიკური ხელოვნების ფესტივალი „ერთი ცის ქვეშ - კულტურათა დიალოგი“ გაიმართა.
ფესტივალის მონაწილეებს შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე პეტრე კანკავა მიესალმა, ტოლერანტობის საერთაშორისო დღე მიულოცა და წარმატებები უსურვა. ფესტივალის მონაწილეებს ასევე მიმართა საქართველოს გაეროს ასოციაციის წარმომადგენელმა მაკა ჩიჩუამ.
კონცერტს უძღვებოდა საქართველოს კომპოზიტორთა კავშირის ქვემო ქართლის განყოფილების ხელმძღვანელი, პროექტის ავტორი, კომპოზიტორი მანანა ალფაიძე.
ფესტივალში დასავლეთ საქართველოს სამუსიკო სკოლების (ქუთაისი, სამტრედია, ზუგდიდი, ბათუმი) და ოზურგეთის ბავშვთა თეატრალური სტუდიის აღსაზრდელები მონაწილეობდნენ. მსმენელის წინაშე 90-მდე მონაწილე წარსდგა. ზაქარია ფალიაშვილის სახელობის სამუსიკო სკოლის საკონცერტო დარბაზში გამართულ კონცერტზე მუსიკალურ ნომრებთან ერთად ასევე წარმოდგენილი იყო ნოდარ დუმბაძის მოთხრობის „ბოშები“ მიხედვით დადგმული სპექტაკლი. სპექტაკლი ოზურგეთის ბავშვთა თეატრალურმა სტუდიამ „პეპილოტა“ წარადგინა.
მონაწილეებს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის, ასევე სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროების მხარდაჭერით საჩუქრები გადაეცათ. ფესტივალი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და საქართველოს კომპოზიტორთა კავშირის ქვემო ქართლის განყოფილების ორგანიზებით და USAID-ისა და საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის პროგრამის“ ფინანსური მხარდაჭერით გაიმართა.

A multiethnic Art festival “Under One Sky – Intercultural Dialogue” took place in Batumi, on the occasion of the International Day for Tolerance.
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava delivered welcoming remarks in his congratulation address before the participants. Representative of the UN Association Ms. Maka Chichua greeted participants as well.
The concert was led by Ms. Manana Alpaidze, the project author, Georgian Composers Union, the Head of Kvemo Kartli Section. The festival gathered pupils from western Georgia music schools (Kutaisi, Samtredia, Zugdidi, Batumi) and apprentices of Ozurgeti Children’s Studio Theatre. The concert hall of Zakaria Paliashvili Music School hosted a performance based on the collection of short stories by Nodar Dumbadze - “The Roma.” Performance was presented by Ozurgeti Children’s Theatre Studio “Pepilota.”
Participants were granted gifts with the joint support of the Ministry of Culture and Monument Protection and the Ministry of Youth Affairs. The festival took place under the arrangement of the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality and Kvemo Kartli Unit of Georgian Composers Union, in frames of the “Tolerance, Civic Awareness and Integration” program, funded by the UN Association in Georgia (UNAG).