ქეთევან ციხელაშვილი იანოშ ჰერმანს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელს, ელჩ იანოშ ჰერმანს შეხვდა.
ელჩმა ქეთევან ციხელაშვილს სახელმწიფო მინისტრის თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და წარმატებები უსურვა. შეხვედრაზე თანამშრომლობის პერსპექტივები და სამომავლო ხედვები განიხილეს.
ქეთევან ციხელაშვილმა ხაზგასმით აღნიშნა კონფლიქტების მშვიდობიანი მოწესრიგების პროცესში, ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში, ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მიმდინარე შეხვედრებში ევროკავშირის როლი, ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის (EUMM) საქმიანობის, ნდობის აღდგენის მიმართულებით ევროკავშირის მიერ განხორციელებული პროექტების მნიშვნელობა.

Ketevan Tsikhelashvili met with Janos Herman
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador of the European Union to Georgia Janos Herman
Ambassador congratulated Tsikhelashvili on her appointment as Minister and wished her success. During the meeting the prospects of cooperation and future visions were discussed.
The State Minister once again underlined the important role of EU in the Geneva international discussions and IPRM meetings. She also mentioned the role of European Union Monitoring Mission (EUMM) and the importance of confidence-building projects funded by the EU.