ქეთევან ციხელაშვილმა „თსუ ახალგაზრდულ ცენტრში“ გამართულ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა „თსუ ახალგაზრდულ ცენტრში“ გამართულ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა. შეხვედრაზე ცენტრის ერთი წლის მუშაობა შეაჯამეს.
ღონისძიებაში პროგრამაში „1+4“ ჩართული სტუდენტები მონაწილეობდნენ. ქეთევან ციხელაშვილმა მათ პროგრამაში მონაწილეობა მიულოცა და სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის მიმართულებები გააცნო. სახელმწიფო მინისტრმა სამოქალაქო ინტეგრაციის პოლიტიკის პრიორიტეტებზე გაამახვილა ყურადღება.
„ჩვენ გვაქვს ძალიან მრავალფეროვანი, მრავალკულტურული სამშობლო და ჩვენი ამოცანაა, ეს მრავალფეროვნება მართლაც ჩვენს სიმდიდრედ და განვითარების წყაროდ ვაქციოთ. აქვე მდებარე, ძველი თბილისის უბანი სხვადასხვა ეთნოსისა და აღმსარებლობის ადამიანების ერთად ცხოვრების საუკეთესო მაგალითია. ჩვენ ამ მხრივ მართლაც საუკეთესო ტრადიციები გავქვს და სახელმწიფო ახლაც ქმედით ნაბიჯებს დგამს სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით, თუმცა, რა თქმა უნდა, კვლავაც რჩება გამოწვევები“, - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
მან შეხვედრის მონაწილეებს ინფორმაცია მიაწოდა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციისა სახელმწიფო სტრატეგიასა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმაზე და სახელმწიფო ენის შესწავლისა და ფლობის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
ღონისძიება „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის“ (PITA) ფარგლებში გაიმართა, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს გაეროს ასოციაცია (UNAG) აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით. პროგრამის პარტნიორი ორგანიზაციები არიან „სამოქალაქო ინტეგრაციისა და ეროვნებათშორისი ურთიერთობების ცენტრი" და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.

Ketevan Tsikhelashvili participated in the meeting in “TSU Youth Center” meeting
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili took part in the meeting in “TSU Youth Center” meeting. The Participants summed up the results of one year work.
The students, who are involved in the "4 + 1" program also took part in this meeting. Ketevan Tsikhelashvili congratulated them with the participation in this program and talked about the areas of work of the Office of the State Minister and priorities of civic integration policy.
“Our country is very diverse and multicultural and our task is to turn this diversity into the source of our wealth and development. The Old Tbilisi district is the best example of how people of different ethnic and religious backgrounds can live together. In this regard we really have the best traditions and the Government still takes measures to civic integration. But, of course, serious challenges still remain”, - said the State Minister.
Ketevan Tsikhelashvili informed the participants about the State strategy for civic equality and integration and Action plan for 2015-2020 the years and talked about the importance of the study and knowledge of state language.
The meeting was held within the framework of the “Tolerance, civic consciousness and integration support program” (PITA), which is implemented by financial support of the United Nations Association of Georgia (UNAG) and USAID. The partners of this program are “The center of Civic Integration and Inter-Ethnic Relations” and Tbilisi State University.