შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი „სურბ გევორგის“ საკათედრო ტაძარში შობისა და ნათლისღების დღესასწაულისადმი მიძღვნილ საღმრთო ლიტურგიას დაესწრო. მან სომეხ თანამოქალაქეებს დღესასწაული მიულოცა.
„ვულოცავ ჩვენს სომეხ თანამოქალაქეებს ქრისტეშობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულს, ეს ქრისტიანულ სამყაროში განსაკუთრებული დღესასწაულია. მინდა, ვუსურვო მათ მშვიდობა, წარმატება, კეთილდღეობა ოჯახებში, მთლიანად ჩვენს ქვეყანაში. ჩვენი სახელმწიფო გააგრძელებს ძალისხმევას, რომ ჩვენი ყველა თანამოქალაქე განურჩევლად ეთნიკური და რელიგიური კუთვნილებისა. სამშობლოში თავს გრძნობდეს თანასწორად, დაცულად, ჰქონდეს საკუთარი იდენტობის და აღმსარებლობის თავისუფლად გამოხატვის შესაძლებლობა. ეხლა ვიმყოფებით უბანში, რომელიც არის მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე უნიკალური ადგილი, სადაც თავს იყრის ამდენი რელიგია, კულტურა, ეს არის ჩვენი ისტორიის ცოცხალი მემატიანე და საამაყოა ჩვენი თანამედროვეობისთვის“, - აღნიშნა სახელმწიფო მინისტრმა.
სადღესასწაულო ლიტურგია საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარმაეპისკოპოსმა ვაზგენ მირზახანიანმა აღავლინა.

Кетеван Цихелашвили присутствовала на Божественной Литургии в Кафедральном соборе Сурб Геворг
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили присутствовала на Божественной Литургии в Кафедральном соборе Сурб Геворг. Она поздравила армянских соотечественников с Крещением и Рождеством.
«Я хочу поздравить наших армянских соотечественников с Крещением и Рождеством. Это особый праздник в христианском мире. Хочу пожелать им мира, успеха, благополучия в их семьях и в нашей стране в целом. Наше правительство делает все возможное, чтобы каждый гражданин Грузии, вне зависимости от этнической или религиозной принадлежности, чувствовал себя на Родине защищенным и равноправным. Имел свою идентичность и возможность проявления своего вероисповедания. Мы сейчас находимся в районе, который является одним из самых уникальных в мире. Здесь собрано множество культур и религий. Это – живой носитель нашей истории, которым мы так гордимся», - отметила Госминистр.
Божественную литургию совершил предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян.