შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის წარმომადგენელებს შეხვდა.
კერძოდ, ქეთევან ციხელაშვილმა გაერო-ს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) ევროპის ბიუროს დირექტორი ვინსენტ კოშეტელსა და სამხრეთ კავკასიაში წარმომადგენელთან იოჰანეს ფან დერ კლაუსთან გამართა შეხვედრა.
შეხვედრაზე კონფლიქტის მშვიდობიანი დარეგულირების პროცესში, სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის ხალხთა შორის ურთიერთობების ხელშეწყობის მიზნით UNHCR-ის ჩართულობაზე ისაუბრეს. გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ მზად არიან ამ მიმართულებით მუშაობა აქტიურად გააგრძელონ.
შეხვედრის მონაწილეებმა აღნიშნეს, რომ მნიშვნელოვანია გამყოფ ხაზებზე მოსახლეობის გადაადგილებისას არ გაჩნდეს დამატებითი დაბრკოლებები და გამარტივდეს გადაადგილება.
ასევე აღინიშნა, რომ UNHCR აგრძელებს აქტიურ მონაწილეობას ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების ფორმატში, სადაც ერთ-ერთი მთავარი საკითხი დევნილების დაბრუნებაა.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებს მადლობა გადაუხადა მხარდაჭერისა და იმ ჰუმანიტარული პროექტებისთვის, რომლებსაც UNHCR ახორციელებს.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the representatives of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR).
In particular, she met with the Director of the Bureau for Europe of UN Refugee Agency, UNHCR Vincent Cochetel and UNHCR Regional Representative for the South Caucasus Johannes Van Der Klaauw.
During the meeting participants discussed various aspects of the conflicts peaceful resolution. In particular, UNHCR's involvement in the process of establishing relationships with people on the other side of the conflicts. As the representatives of the UNHCR said, they are ready to continue active work in this direction.
According to the participants, it’s extremely important not to let the appearance of new difficulties for people, living along the dividing lines. Moreover, it’s necessary to simplify the procedure of crossing these lines.
Besides, they said that UNHCR will continue active participation in Geneva talks, because refugee’s return is one of the key issues of this process.
Ketevan Tsikhelashvili thanked the guests for their support and those humanitarian projects, which implements the UNHCR.