შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის წარმომადგენელებს შეხვდა.
კერძოდ, ქეთევან ციხელაშვილმა გაერო-ს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) ევროპის ბიუროს დირექტორი ვინსენტ კოშეტელსა და სამხრეთ კავკასიაში წარმომადგენელთან იოჰანეს ფან დერ კლაუსთან გამართა შეხვედრა.
შეხვედრაზე კონფლიქტის მშვიდობიანი დარეგულირების პროცესში, სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის ხალხთა შორის ურთიერთობების ხელშეწყობის მიზნით UNHCR-ის ჩართულობაზე ისაუბრეს. გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ მზად არიან ამ მიმართულებით მუშაობა აქტიურად გააგრძელონ.
შეხვედრის მონაწილეებმა აღნიშნეს, რომ მნიშვნელოვანია გამყოფ ხაზებზე მოსახლეობის გადაადგილებისას არ გაჩნდეს დამატებითი დაბრკოლებები და გამარტივდეს გადაადგილება.
ასევე აღინიშნა, რომ UNHCR აგრძელებს აქტიურ მონაწილეობას ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების ფორმატში, სადაც ერთ-ერთი მთავარი საკითხი დევნილების დაბრუნებაა.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებს მადლობა გადაუხადა მხარდაჭერისა და იმ ჰუმანიტარული პროექტებისთვის, რომლებსაც UNHCR ახორციელებს.

Кетеван Цихелашвили встретилась с Винсентом Кошетелем и Йоханнесом Ван Дер Клау
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили встретилась с представителями Верховного комиссариата ООН по делам беженцев.
В частности, Госминистр провела встречу с директором Европейского бюро Верховного комиссариата ООН по делам беженцев Винсентом Кошетелем и представителем UNHCR на Южном Кавказе Йоханнесом Ван Дер Клау.
В ходе встречи участники обсудили различные направления мирного урегулирования конфликтов. В том числе, вовлеченность UNHCR в процесс налаживая отношений между людьми. Представители Верховного комиссариата ООН по делам беженцев заявили, что готовы продолжить активную работу в этом напралении.
По словам участников встречи, крайне важно, чтобы у людей, живущих вдоль разделительных линий, не возникало дополнительных сложностей в передвижении и отметили необходимость упрощения процедуры пересечения этих линий.
Кроме того, было сказано, что UNHCR продолжит активное участие в Женевских дискуссиях, в рамках которых вопрос возвращения беженцев является одним из ключевых.
Кетеван Цихелашвили поблагодарила гостей за поддержку и те гуманитарные проекты, которые осуществляет UNHCR.