შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი მოლდოვას რეპუბლიკის დელეგაციას შეხვდა, რომელსაც საგარეო საქმეთა და ევროინტეგრაციის მინისტრის მოადგილე ლილიან დარი ხელმძღვანელობდა.
სახელმწიფო მინისტრმა დელეგაციის წევრებს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. მან ასევე დეტალურად ისაუბრა საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკასა და იმ შესაძლებლობებზე, რომლებსაც სახელმწიფო ოკუპირებული ტერიტორიებზე მცხოვრებთ სთავაზობს.
ქეთევან ციხელაშვილმა ასევე აღნიშნა, რომ სახელმწიფო ოკუპირებული ტერიტორიების მოსახლეობას სთავაზობს საქართველო-ევროკავშირის პარტნიორობიდან გამომდინარე სარგებელსა და სიკეთეებს.
მოლდოვას წარმომადგენლებმა ისაუბრეს გამოცდილებაზე, თუ როგორ აისახა დნესტრისპირეთის კონფლიქტის მოგვარებაზე მოლდოვას რესპუბლიკის ევროინტეგრაციის პროცესი და ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლა.
დელეგაციის წევრები, ასევე, დაინტერესდნენ ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა ინტეგრაციის მიმართულებით სახელმწიფოს მიდგომებით. სახელმწიფო მინისტრმა მათ მიაწოდა ინფორმაცია სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის ფარგლებში განხორციელებულ და დაგეგმილ ნაბიჯებზე.

Кетеван Цихелашвили встретилась с делегацией Республики Молдова
Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии Кетеван Цихелашвили встретилась с делегацией Республики Молдова во главе с заместителем министра иностранных дел и Евроинтеграции Лилиан Дарий.
Госминистр ознакомила гостей с ситуацией на оккупированных территориях Грузии. Она также детально рассказала о мирной политике правительства Грузии и тех возможностях, которые центральные власти предлагают жителям оккупированных территорий.
Кетеван Цихелашвили также отметила, что правительство предлагает жителям Южной Осетии и Абхазии те блага, которые Грузия получает от партнерства с Евросоюзом.
Представители Молдовы говорили о своем опыте в подобных вопросах. В частности, как отразился на Приднестровье процесс Евроинтеграции Молдовы и введение безвизового режима.
Члены делегации также заинтересовались подходами правительства Грузии к вопросу интеграции этнических меньшинств. Госминистр предоставила им информацию о проделанной работе в рамках Государственной стратегии по гражданскому равноправию и интеграции и Плана действий.