შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე პეტრე კანკავა სიტყვით გამოვიდა კონფერენციაზე “შერიგების პოლიტიკა ახალი გამოწვევების ფონზე“.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებაზე და სამომავლო პერსპექტივებზე, საქართველოს მთავრობის შერიგების და ჩართულობის პოლიტიკის მიმართულებებზე, ასევე სამშვიდობო პროცესში საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების განსაკუთრებულ როლზე და ამ კუთხით თანამშრომლობის გაგრძელების აუცილებლობაზე.
„კონფერენციაზე ვისაუბრეთ ჩვენი შერიგების და ჩართულობის პოლიტიკის ძირითადი ასპექტების შესახებ. დამსწრე საზოგადოებას გავაცანით გასულ წელს გაწეული მუშაობის შედეგები. კონფლიქტით დაზარალებულ მოსახლეობასთან მიმართებაში განსაკუთრებით აღსანიშნავია ის ხელშესახები მიღწევები, რაც ჩვენ გვაქვს სახელმწიფო უწყებების ერთობლივი და კოორდინირებული მუშაობის შედეგად“, აღნიშნა პეტრე კანკავამ.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ კონფერენციის დამსწრეთა შეკითხვებსაც უპასუხა.
კონფერენცია „შერიგების პოლიტიკა ახალი გამოწვევების ფონზე“ არასამთავრობო ორგანიზაცია „კავკასიური სახლის“ ორგანიზებით 26 აპრილს თბილისში გაიმართა.

Peter Kankava introduced the participants of the conference to the Government's reconciliation and engagement policy
26 April 2017
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava delivered a speech at the conference “Reconciliation policy amid new challenges”. He talked about the situation on the occupied territories of Georgia and future prospects, the reconciliation and engagement policy of the Government of Georgia, as well as the special role of international and non-governmental organizations in the peace process and the necessity of continuing cooperation in this regard.
"During the conference we discussed the main aspects of our reconciliation and engagement policy. We have presented to the participants the results of the last year's work. In particular, we should mention the tangible achievements that we have as a result of a joint and coordinated work of different state agencies”, - said Petre Kankava.
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality answered the questions of the conference attendants.