ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ მუსლიმებს წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას ულოცავს
ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ მუსლიმებს ისლამური სამყაროს უდიდეს დღესასწაულს - "იდ-ალ ფიტრს", წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას ულოცავს.
„მუსლიმი საზოგადოება ჩვენი ქვეყნის განუყოფელი ნაწილია და დღეს ვუერთდებით თქვენს ზეიმს. ყველა მუსლიმს გულითადად გილოცავთ ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს - წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას. გისურვებთ მშვიდობას, ჯანმრთელობას, წარმატებას და კეთილდღეობას როგორც თქვენს ოჯახებში, ისე მთლიანად ჩვენს ქვეყანაში“, - აღნიშნავს სახელმწიფო მინისტრი.
წმინდა რამაზანის თვე 27 მაისს დაიწყო და წმინდა თვის დასრულების დღესასწაული 25-დან 27 ივნისამდე გრძელდება. გადმოცემის თანახმად, ალაჰმა სწორედ ამ თვეში შთააგონა მუჰამედს შუამავლისა და მოციქულის მისია და ყურანის პირველი გამოცხადებაც მოევლინა სამყაროს.

Ketevan Tsikhelashvili congratulates Muslims living in Georgia with the great celebration of the Islamic world - Eid al-Fitr - the end of Holy Ramadan.
"The Muslim community is an integral part of our country and today we are joining your celebration. Congratulate all Muslims with this wonderful celebration - the end of Holy Ramadan. We you peace, health, success and well-being both in your families and in our country"- said the State Minister.
The holy month of Ramadan started on May 27 and the feast of the Holy Month will last from 25 to 27 June.