ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ მუსლიმებს წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას ულოცავს
ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ მუსლიმებს ისლამური სამყაროს უდიდეს დღესასწაულს - "იდ-ალ ფიტრს", წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას ულოცავს.
„მუსლიმი საზოგადოება ჩვენი ქვეყნის განუყოფელი ნაწილია და დღეს ვუერთდებით თქვენს ზეიმს. ყველა მუსლიმს გულითადად გილოცავთ ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს - წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას. გისურვებთ მშვიდობას, ჯანმრთელობას, წარმატებას და კეთილდღეობას როგორც თქვენს ოჯახებში, ისე მთლიანად ჩვენს ქვეყანაში“, - აღნიშნავს სახელმწიფო მინისტრი.
წმინდა რამაზანის თვე 27 მაისს დაიწყო და წმინდა თვის დასრულების დღესასწაული 25-დან 27 ივნისამდე გრძელდება. გადმოცემის თანახმად, ალაჰმა სწორედ ამ თვეში შთააგონა მუჰამედს შუამავლისა და მოციქულის მისია და ყურანის პირველი გამოცხადებაც მოევლინა სამყაროს.

Кетеван Цихелашвили поздравляет мусульман, проживающих в Грузии с великим праздником исламского мира - „Ид аль-Фитр“- завершением священного месяца Рамазан.
„Мусульманское общество является неотъемлемой частью нашей страны, и сегодня мы присоединяемся к Вашему празднику. Сердечно поздравляем всех мусульман с этим великим праздником - завершением священного месяца Рамазан. Желаем Вам мира, здоровья, успехов и благополучия как в ваших семьях, так и в целом, в нашей стране“,- заявила Государственный министр Грузии.
Священный месяц Рамазан начался 27 мая, а праздник, посвященный завершению священного месяца, длится с 25 по 27 июня. Согласно преданию, именно в этом месяце Аллах внушил пророку Мухаммеду миссию посредника и апостола, и впервые был ниспослан Коран.