პეტრე კანკავამ მარნეულში საინფორმაციო შეხვედრა გამართა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების, ასევე სოფლის მეურნეობის სამინისტროების წარმომადგენლებთან ერთად  მარნეულში საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე, რომელსაც ქვემო ქართლის რეგიონის ადგილობრივი თვითმმართველობების, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები,  ასევე  ადგილობრივი მეწარმეები  და  ფერმერები ესწრებოდნენ,    პეტრე კანკავამ სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ ისაუბრა.
შეხვედრა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით და  ქვემო ქართლში სახელმწიფო  რწმუნებულის ადმინისტრაციის ორგანიზებით გაიმართა.   სოფლის მეურნეობის, ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების სამინისტროების წარმომადგენლებმა ისაუბრეს ევროკავშირთან თავისუფალი ვაჭრობის კუთხით სოფლის მეურნეობის განვითარების შესაძლებლობებზე. მათ ადგილობრივ მეწარმეებს და ფერმერებს  დეტალურად გააცნეს  სარგებელი და პერსპექტივები,   რაც  ევროკავშირთან  ღრმა და ყოვლისმომცველი სავაჭრო ხელშეკრულების პირობებში ეძლევათ.
„ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებთან  ვისაუბრეთ იმ სიკეთეების შესახებ, რასაც  ევროკავშირთან თავისუფალი ვაჭრობა   ადგილობრივ წარმოებას და მთლიანად მოსახლეობას მოუტანს. ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციების და მედიის წარმომადგენლებს მივაწოდეთ ინფორმაცია სახელმწიფო მინისტრის აპარატის კომპეტენციის ფარგლებში სამოქალაქო ინტეგრაციის კუთხით განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ. ჩვენი  აპარატი  აგრძელებს ამ მიმართულებით მუშაობას, დაგეგმილია  ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებით დასახლებულ რეგიონებში სხვადასხვა, მოსახლეობისთვის აქტუალური თემატიკის საინფორმაციო შეხვედრების გამართვა“, - განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ.

Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия вместе с представителями Министерства экономики и устойчивого развития Грузии и Министерства сельского хозяйства Грузии провели информационную встречу в Марнеули.
Во время встречи, на которой присутствовали представители местного самоуправления и неправительственных организаций региона Квемо Картли, а также местные предприниматели и фермеры, Петре Канкава говорил о запланированных и осуществленных мероприятиях.
Встреча, которая состоялась по инициативе Аппарата государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия, была организована администрацией региона Квемо Картли. Представители Министерства экономики и устойчивого развития Грузии, а также Министерства сельского хозяйства Грузии говорили о возможностях развития сельского хозяйства с точки зрения свободной торговли с Евросоюзом. Они детально ознакомили местных предпринимателей и фермеров с благами и перспективами, которые даются в условиях Глубокого и всеобъемлющего торгового соглашения (DCFTA).
„Вместе с представителями этнических меньшинств мы говорили о тех благах, которые свободная торговля с Евросоюзом принесет как местному производству, так и всему населению. Представителям местных неправительственных организаций и медиа мы предоставили информацию об осуществленных и запланированных мероприятиях в рамках компетенции Аппарата государственного министра Грузии в области гражданской интеграции. Запланировано проведение информационных встреч по различной актуальной для населения тематике в регионах, населенных представителями этнических меньшинств“,- заявил Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия.