შეხვედრა სახელმწიფო მინისტრის აპარატში
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატს ევროკომისიის ახალგაზრდული პროგრამის „ერასმუს+“ ფარგლებში ორგანიზებულ ტრენინგის მონაწილეები ესტუმრნენ.
30 საერთაშორისო და არასამთავრობო ახალგაზრდული ორგანიზაციის წარმომადგენელს 10 ქვეყნიდან (ნორვეგია, შვედეთი, ჩეხეთი, უკრაინა, მოლდოვა, ესტონეთი, ბელორუსია, საქართველო, საბერძნეთი, რუსეთი) აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის, ყოფილი სამხრეთ ოსეთის ავტონომიური ოლქის საკითხთა სამმართველოს უფროსი მარინა სალუქვაძე შეხვდა და სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მუშაობის მიმართულებების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
შეხვედრაზე დეტალურად იქნა განხილული სამხრეთ ოსეთსა და აფხაზეთში არსებული მდგომარეობა, საქართვველოს მთავრობის პოლიტიკა ოკუპირებული რეგიონების მიმართებაში, მონაწილეობა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში და ინცდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანისმის ფარგლებში მიმდინარე შეხვედრებში, კანონი ოკუპირებულ ტერიტორიების შესახებ, საქართველოს მისწრაფება ნატოსა და ევროკავშირში, ქვეყნის სამშვიდობო ინიციატივები.
კონფლიქტების თემაზე საერთაშორისო ტრენინგი თბილისში 1 -დან 8 დეკემბრის ჩათვლით იმართება. პროექტი ნორვეგიის ნაციონალური სააგენტოს დაფინანსებით და ახალგაზრდული ასოციაცია ,,დრონი’’-ის ორგანიზებით ხორციელდება.

Meeting at State Minister’s Office
Training participants of the youth programme “Erasmus+” of the European Commission have visited the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality.
Mrs. Marina Salukvadze, Head of Unit of Autonomous Republic of Abkhazia, Former Autonomous District of South Ossetia, has hosted the representatives of 30 international and non-governmental organizations from 10 countries (Norway, Sweden, Czech Republic, Ukraine, Moldova, Estonia, Belarus, Georgia, Greece and Russia). She provided information on the areas of work of State Minister’s Office.
Situation in South Ossetia and Abkhazia was briefly reviewed at the meeting, as well as the policy of Georgian Government with regard to occupied regions, Geneva International Discussions, IPRM meetings, Law on Occupied Territories, Georgia’s aspirations for the integration into NATO and EU and peace initiatives of Georgia.
International training on the issue of conflicts runs in Tbilisi from 1st to 8th December. The project is implemented with the financial support of Norwegian National Agency and under the arrangement of the Youth Association “Droni.”