ქეთევან ციხელაშვილი გერმანიაში ვიზიტით იმყოფება
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი გერმანიაში ვიზიტით იმყოფება. ქეთევან ციხელაშვილი ბერლინის საგარეო პოლიტიკის ფორუმში მონაწილეობს.
ფორუმი გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ფრანკ-ვალტერ შტაინმაიერმა გახსნა. ბერლინში სხვადასხვა ქვეყნიდან 200-მდე პოლიტიკოსი, მთავრობების წარმომადგენლები, ექსპერტი და ჟურნალისტია შეკრებილი. ყოველწლიური ფორუმის მთავარი თემები წელს გერმანიის და ევროპის საგარეო პოლიტიკა, რუსეთისა და ევროკავშირის ურთიერთობა, რუსეთის შიდა მდგომარეობა, არჩევნების შემდეგ აშშ-ს საგარეო პოლიტიკა, რეგიონის უსაფრთხოების გამოწვევებია.
ვიზიტის ფარგლებში ქეთევან ციხელაშვილი ასევე მართავს ორმხრივ შეხვედრებს. სახელმწიფო მინისტრი შეხვდა ჰაინრიხ ბოელის ფონდის აღმოსავლეთ და სამხრეთ აღმოსავლეთ ევროპის დეპარტამენტის ხელმძღვანელს ვალტერ კაუფმანს. ასევე, დაგეგმილია შეხვედრები გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ეუთო-ს სამუშაო შტაბის ხელმძღვანელთან ანტიე ლეენდერცესთან, ფედერალური კანცლერის სამსახურის საგარეო პოლიტიკის, უსაფრთხოების პოლიტიკისა და გლობალურ საკითხთა დეპარტამენტის ხელმძღვანელთან ბატონ იოახიმ ბერტელესთან.

Государственный министр по вопросам примирения и гражданского равноправия Грузии находится с визитом в Германии. Кетеван Цихелашвили участвует в Берлинском форуме внешней политики.
Форум открыл министр иностранных дел Германии Франк-Вальтер Штайнмайер. В Берлине собрались до двухсот политиков, представителей правительств, экспертов и журналистов из различных стран. В нынешнем году главные темы ежегодного форума – внешняя политика Германии и Европы, отношения между Россией и Евросоюзом, внутреннее положение России, внешняя политика США после выборов, рассматриваемые в качестве вызовов безопасности региона.
В рамках визита Кетеван Цихелашвили проводит также двусторонние встречи. Государственный министр встретилась с главой Департамента Восточной и Юго-Восточной Европы Фонда Генриха Бёлля Вальтером Кауфманом. Запланированы также встречи с руководителем рабочего штаба в ОБСЕ Антье Леендертсе, главой Департамента по внешней политике, политике безопасности и глобальным вопросам Ведомства федерального канцлера Йоахимом Бертеле.