ქეთევან ციხელაშვილი გერმანიაში ვიზიტით იმყოფება
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი გერმანიაში ვიზიტით იმყოფება. ქეთევან ციხელაშვილი ბერლინის საგარეო პოლიტიკის ფორუმში მონაწილეობს.
ფორუმი გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ფრანკ-ვალტერ შტაინმაიერმა გახსნა. ბერლინში სხვადასხვა ქვეყნიდან 200-მდე პოლიტიკოსი, მთავრობების წარმომადგენლები, ექსპერტი და ჟურნალისტია შეკრებილი. ყოველწლიური ფორუმის მთავარი თემები წელს გერმანიის და ევროპის საგარეო პოლიტიკა, რუსეთისა და ევროკავშირის ურთიერთობა, რუსეთის შიდა მდგომარეობა, არჩევნების შემდეგ აშშ-ს საგარეო პოლიტიკა, რეგიონის უსაფრთხოების გამოწვევებია.
ვიზიტის ფარგლებში ქეთევან ციხელაშვილი ასევე მართავს ორმხრივ შეხვედრებს. სახელმწიფო მინისტრი შეხვდა ჰაინრიხ ბოელის ფონდის აღმოსავლეთ და სამხრეთ აღმოსავლეთ ევროპის დეპარტამენტის ხელმძღვანელს ვალტერ კაუფმანს. ასევე, დაგეგმილია შეხვედრები გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ეუთო-ს სამუშაო შტაბის ხელმძღვანელთან ანტიე ლეენდერცესთან, ფედერალური კანცლერის სამსახურის საგარეო პოლიტიკის, უსაფრთხოების პოლიტიკისა და გლობალურ საკითხთა დეპარტამენტის ხელმძღვანელთან ბატონ იოახიმ ბერტელესთან.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili has visited Germany. Mrs. Tsikhelashvili participates at Berlin Foreign Policy Forum.
The German Federal Foreign Minister Mr. Frank Walter-Steinmeier opened the forum. Approximately 200 politicians, government representatives, experts and journalists convened at the forum. This year, the key topics of the annual forum included the foreign policy of Germany and Europe, relations of Russia and European Union, internal situation in Russia, post-electoral foreign policy of the United States, regional security challenges.
In frames of the visit, Mrs. Ketevan Tsikhelashvili holds bilateral meetings. The State Minister already met with the Head of Department for Eastern and South Eastern Europe Mr. Walter Kaufmann. Meetings are also scheduled with the Head of OSCE HQ of the German Federal Foreign Office Mr. Antje Leenderts, Mr. Joakhim Berteles, the Head of Department for Foreign, Security Policy and Global Issues, Chancellery of the German Federal Republic.