ერგნეთში 66-ე შეხვედრა გაიმართა
დღეს, სოფელ ერგნეთში, ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - რიგით 66-ე - შეხვედრა გაიმართა.
ფესტივალი "ერთი ცის ქვეშ“ გაიმართა
07-05-2016
გორის ს. ცინცაძის სახელობის სამუსიკო საზოგადოებრივი კოლეჯის საკონცერტო დარბაზში კლასიკური მუსიკის კონცერტი, მულტიეთნიკური ხელოვნების ფესტივალი "ერთი ცის ქვეშ-კულტურათა დიალოგი" გაიმართა.
06-05-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის სხდომაზე საქართველოს სახალხო დამცველის რეკომენდაციების შესრულებასთან დაკავშირებით ანგარიში წარადგინა.
გაეროს რასობრივი დისკრიმინაციის აღმოფხვრის…
04-05-2016
ჟენევაში, გაეროს რასობრივი დისკრიმინაციის აღმოფხვრის კომიტეტმა საქართველოს მთავრობის მიერ 2014 წლის 2 ივლისს, „რასობრივი დისკრიმინაციის ყველა ფორმის აღმოფხვრის შესახებ“ საერთაშორისო კონვენციის შესაბამისად, წარდგენილი გაერთიანებული მე-6, მე-7 და მე-8 პერიოდული ანგარიშები განიხილა.
პაატა ზაქარეიშვილი ევროპის საბჭოს საპარლამენტო…
03-05-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მონიტორინგის კომიტეტის თანამომხსენებლებს შეხვდნენ.
პაატა ზაქარეიშვილი გაერო-ს განვითარების…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამის ხელმძღვანელს ნილ სკოტს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა შინდისში გმირების მემორიალი…
02-05-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწოროების საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ შინდისში 2008 წელს დაღუპული გმირების მემორიალი გვირგვინით შეამკო.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili and the First Deputy State Minister Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with Co-rapporteurs of the Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe.
Mr. Paata Zakareishvili Met with the UNDP…
03-05-2016
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili met with the UNDP Resident Representative in Georgia Mr. Niels Scott.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Commemorated…
02-05-2016
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili commemorated the memorial of heroes who died in 2008 in village Shindisi of Gori Municipality.
Mr. Paata Zakareishvili Delivered a Speech…
27-04-2016
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili delivered a speech at 2nd Session of EU-Georgia Parliamentary Association Committee in Brussels.
22-04-2016
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality extends his congratulation to the Jews of Georgia on Passover.
21-04-2016
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili took part into the conference to mark 20 years of The Hague Recommendations.
Successive Meeting of EU-Georgia Human Rights…
The next 9th meeting of EU-Georgia Human Rights Dialogue took place in Brussels. Mrs. Tina Ghogheliani, the Head of Department for Relations with International Organizations and Legal Provision of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality took part into the meeting.