IPRM-ს მონაწილეები არასამთავრობო ორგანიზაციების…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით და გაროს ქალთა ორგანიზაციის მხარდაჭერით, სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა
ქეთევან ციხელაშვილი გაერო-სთან აკრედიტებულ…
28-03-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი გაერო-სთან აკრედიტებულ მუდმივ წარმომადგენლებს შეხვდა.
პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოს სომეხთა სამოციქულო…
26-03-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოს სომეხთა სამოციქულო წმინდა მართლმადიდებელი ეკლესიის საქართველოს ეპარქიის მრევლს აღდგომის ბრწყინვალე დღესასწაულს ულოცავს.
პაატა ზაქარეიშვილი კათოლიკური ეკლესიის მრევლს…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი კათოლიკური ეკლესიის მრევლს აღდგომის ბრწყინვალე დიდდღესასწაულს ულოცავს.
პაატა ზაქარეიშვილი გაზეთ „გიურჯისტანს“ 95…
25-03-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი აზერბაიჯანულ ენოვანი გაზეთ „გიურჯისტანს“ 95 წლისთავს ულოცავს.
ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების 35-ე…
24-03-2016
2016 წლის 23 მარტს გაიმართა ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების 35-ე რაუნდი. გაიმართა ორი სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა, სადაც მოლაპარაკებების მონაწილეები ინდივიდუალური სტატუსით იყვნენ წარმოდგენილნი.
პაატა ზაქარეიშვილი ეთნიკურად აზერბაიჯანელ…
21-03-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი ეთნიკურად აზერბაიჯანელ საქართველოს მოქალაქეებს ნოვრუზ ბაირამს ულოცავს.
"სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის…
18-03-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა "სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015 წლის სამოქმედო გეგმის" შესრულების ანგარიშის პრეზენტაცია გამართა.
პაატა ზაქარეიშვილი გიუნტერ ბეხლერს და ბეტინა…
16-03-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი ეუთო-ს სპეციალურ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიის საკითხებში გიუნტერ ბეხლერს და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში ბეტინა კადენბახს შეხვდა.
15-03-2016
დღეს, სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - 64-ე შეხვედრა გაიმართა.
პაატა ზაქარეიშვილმა გიორგი ლუკავას საქმესთან…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა პაატა ზაქარეიშვილმა აფხაზეთში პატიმრობაში მყოფი გიორგი ლუკავას საქმესთან დაკავშირებით განცხადება გააკეთა.
პაატა ზაქარეიშვილი ეზიდ მოქალაქეებს - "კლოჩე…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოს ეზიდ მოქალაქეებს - "კლოჩე სარე სალეს" დღესასწაულს ულოცავს.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili congratulates on Azerbaijani-language newspaper Gurjistan on 95th Anniversary.
35th round of Geneva International Discussions
24-03-2016
The 35th round of Geneva International Discussions took place on 23 March 2016. Participants of the discussions contributed the two Working Groups, into their individual capacity, the first focusing on security and stability in the occupied territories of Georgia - Abkhazia and Tskhinvali region, and the second on the issues related to the safe and dignified return of IDPs and refugees to the places of origin.
21-03-2016
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili congratulates on Novruz Bayramı to ethnic-Azerbaijani citizens of Georgia.
Presentation of the Report on “State Strategy…
18-03-2016
State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality presented the implementation report on “State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan for 2015.”
Mr. Paata Zakareishvili Met with Mr. Günther…
16-03-2016
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zkareishvili has met with the Special Representative of the OSCE Chairperson-in-Office for the South Caucasus, Günther Bächler and the Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia H.E. Bettina Cadenbach.
15-03-2016
Today the next 64th IPRM meeting took place in Ergneti.
Mr. Paata Zakareishvili Made a Statement…
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili made a statement on the case of Giorgi Lukava, who is held in custody in Abkhazia.
Mr. Paata Zakareishvili Congratulates Kloche…
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili congratulates the Yazidi citizens of Georgia on Kloche Sare Sale celebration.